WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.07.2021Wszystkie ścieżki prowadzą do... Pszczyny. Rowerzyści o nowych trasach miasta i powiatu

Pszczyna rozpoczyna wakacje, zapraszając rowerzystów na swoje nowo wybudowane trasy. Dotychczasowa, owocna współpraca miasta i powiatu to dopiero początek rowerowych inwestycji.

- Gmina i powiat pszczyński, w ramach wspólnego projektu, wybudowały już ponad 20 km nowych ścieżek rowerowych– mówi Piotr Łapa, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pszczynie:

Plik dźwiękowy: scrowpna1.mp3

- Gotowe są ścieżki w granicach samego „Miasta księżnej Daisy” i trasa do Kobióra, a teraz ruszają prace przygotowawcze, by połączyć sąsiednie sołectwa – - mówi wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski:

Plik dźwiękowy: scrowpna2.mp3

Trwają roboty przy ścieżce rowerowej z Pszczyny do Rudołtowic koło Goczałkowic-Zdroju,  Z Pszczyny do Ćwiklic oraz do stanicy wodnej na Jeziorze Goczałkowickim w Wiśle Wielkiej, przy drodze na Strumień. Na tym ostatnim odcinku wycięto ciąg drzew po stronie jeziora wzdłuż niebezpiecznego, czterokilometrowego odcinka DW 939.

- W przyszłości rowerzyści nie musieli dzielić wąskiej szosy z pędzącymi samochodami – mówią rowerzyści, napotkani na pszczyńskich ścieżkach, którzy generalnie wystawiają projektowi mocną piątkę:

Plik dźwiękowy: tk_2pszczynaTrasy%20SOND.mp3

 

Foto: Moja Pszczyna/Fb; roweremposlasku.pl