WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.05.2023Wyjątkowe spotkania w bibliotece w Gliwicach

 
Dwa dni, dwie inspirujące opowieści – 9 i 10 maja w Bibliotece Centralnej odbędą się kolejne spotkania w ramach cyklu „Biblioteka łączy”. Tym razem w Gliwicach gościć będą Michał Woroch i Artur Barciś.
 
Miejska Biblioteka Publiczna kontynuuje spotkania z cyklu „Biblioteka łączy”. We wtorek, 9 maja, zainteresowani będą mieli okazję wysłuchać historii Michała Worocha – podróżnika, dla którego nie istnieje słowo „niemożliwe”, a każdą przeszkodę na życiowej drodze, jeśli tylko się chce, można pokonać. 
 
Michał Woroch jest podróżnikiem, fotografem, zdobywcą wielu nagród, m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018. Wraz ze swoim przyjacielem postanowili wybrać się w podróż życia i przejechać obie Ameryki. Trasę z Ziemi Ognistej na Alaskę pokonali w ciągu 371 dni. Ich niepełnosprawność nie była dla nich przeszkodą, stała się wyzwaniem. Podróżnicy udowodnili, że w życiu wszystko jest możliwe. Spotkanie z Michałem Worochem poprowadzi Sandra Staletowicz, początek o godz. 18.00.
 
W środę, 10 maja, gościem Biblioteki Centralnej będzie natomiast Artur Barciś – reżyser, aktor, filmowy, teatralny i telewizyjny, który o swojej pasji do aktorstwa mówi: „Zawód jest, obok rodziny, sensem mojego życia. Ma wiele odcieni. W większości to barwy radosne i wesołe, ale jest też miejsce na ciemną stronę mocy”. 
 
Artur Barciś jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi. Przed kamerami zadebiutował w 1978 roku w obrazie pt. „Do krwi ostatniej”. Grał na deskach Teatru na Targówku oraz Teatru Narodowego, a od 1984 roku jest członkiem zespołu Teatru Ateneum w Warszawie. Szerszej publiczności znany jest z „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, a także z ról komediowych w serialach telewizyjnych „Miodowe lata” i „Ranczo”. W swoim zawodowym dorobku ma także wiele wybitnych ról dramatycznych oraz udziały w przedstawieniach muzycznych. Od ponad 20 lat zajmuje się też reżyserią teatralną. W 2018 roku otrzymał nagrodę „Złotej maski” za reżyserię spektaklu „Jabłko” w Teatrze Żelaznym w Katowicach. Spotkanie z Arturem Barcisiem poprowadzi Agnieszka Strzemińska, początek o godz. 17.00.
 
Oba wydarzenia odbędą się w ramach cyklu „Biblioteka łączy”, będącego częścią projektu „Kultura bez barier”, którego celem jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami, integracja oraz poszukiwanie inspiracji. Podczas spotkań Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zapewnia tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.
 
 
 
Fot. Pexels
źródło:www.gliwice.eu