WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

09.05.2022Zabrzańska aplikacja nagrodzona w konkursie!

 
Miasto Zabrze zostało laureatem VIII edycji konkursu „Skrzydła IT w Administracji”. Kapituła doceniła przygotowaną przez nas aplikację „Zabrze w Sercu Śląska”. Wyróżnienia te przyznawane są za wznoszenie polskiej e-administracji na najwyższy poziom.
 
Celem konkursu jest wyróżnienie instytucji, które poprzez wdrożone projekty informatyczne ułatwiły dostęp do usług publicznych lub poprawiły jakość obsługi i komunikację na linii urząd – obywatel, co pozytywnie wpłynęło na wizerunek polskiej e-administracji oraz promocja projektów, które pod względem sposobu realizacji i osiągniętych wymiernych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania.
 
„Skrzydła IT w Administracji” przyznawane są w pięciu kategoriach: e-administracja, e-kultura i e-edukacja, e-usługi dla obywatela, oprogramowanie do obsługi urzędu oraz narzędzia do komunikacji z obywatelami.
 
Miasto Zabrze zostało laureatem VIII edycji konkursu „Skrzydła IT w Administracji” w ostatniej z w/w kategorii. Doceniono tu projekty, których celem jest usprawnienie kontaktu z obywatelami (mieszkańcami miasta, turystami) oraz realizowanie idei społeczeństwa obywatelskiego (zwiększanie zaangażowania) z wykorzystaniem nowoczesnych form i technik komunikacji.
 
Aplikacja mobilna „Zabrze w sercu Śląska” to bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście, w szczególności o jego ofercie turystycznej, kulturalnej, ciekawych miejscach i wydarzeniach.
 
Znajdziemy tu zarówno informacje praktyczne m.in. o parkingach, szpitalach, aptekach, urzędach, instytucjach czy transporcie publicznym, jak i podstawowe informacje o wielu miejscach, w tym takich jak: zabytki, restauracje, baza noclegowa, parki i fontanny czy też koła i stowarzyszenia dla seniorów. Aplikacja „Zabrze w sercu Śląska” to kopalnia wiedzy o naszym mieście.
 
W bogatej bazie gastronomicznej i noclegowej zarówno turysta, jak i mieszkaniec znajdą coś dla siebie, a baza obiektów sportowych i rekreacyjnych zachęci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ułatwieniem są również specjalne zakładki dla dzieci i seniorów.
 
W aplikacji znajdziemy także atrakcyjne trasy turystyczne, piesze i samochodowe – śladami architektury modernistycznej i zabytków techniki.
 
Prócz tych funkcjonalności aplikacja pełni funkcję najbardziej aktualnego w mieście kalendarza imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych. Intuicyjny interfejs pozwala szybko znaleźć interesujące nas informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik z łatwością namierzy wybrane obiekty i wydarzenia.
 
Aplikacja została przygotowana zarówno pod system Android, jak i iOS.
 
Źródło: Urząd Miasta Zabrze