WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.04.2020Zabrze także uruchamia wymazobusa

Specjalny ambulans do pobierania wymazów wyjechał na ulice Zabrza.
 
Dzięki niemu skrócony zostanie czas oczekiwania mieszkańców na wykonanie testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.
„Za realizację zadań wchodzących w zakres bezpośredniej walki z pandemią odpowiada rząd, jednak mając na uwadze zdrowie i życie zabrzan, zdecydowaliśmy się wesprzeć administrację rządową w jej działaniach” – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
 
Dzięki pracy wymazobusa, każdego dnia przebadanych może zostać dodatkowo ok. 25 osób. Zgodnie z danymi sanepidu, aktualnie na wymaz w Zabrzu oczekuje ok. 70 mieszkańców.
 
W ramach zleconej przez miasto usługi, firma pobiera ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach niezbędne odczynniki oraz listę osób, które zgodnie z decyzją podjętą przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną mają zostać poddane testom. Następnie, pracownicy odwiedzają wskazane przez sanepid osoby przebywające w kwarantannie i pobierają od nich stosowne próbki.
 
Warto przypomnieć, że w Śląskim Parku Technologii Medycznych „Kardio-Med Silesia” w Zabrzu, funkcjonuje specjalne laboratorium. Jego uruchomienie znacznie zwiększyło liczbę testów na koronawirusa, wykonywanych w województwie śląskim.
 
Źródło: UM Zabrze