WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.05.2023"Komórkowy must have, czyli jakie gadżety do smartfona warto mieć?"

 

Telefony komórkowe od dawna nie pełnią już wyłącznie pierwotnie przypisanej im funkcji. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich codziennego funkcjonowania, łącząc w nich funkcję źródła informacji, rozrywki oraz kontaktu ze światem. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie takiego urządzenia mobilnego znacznie usprawnia realizację zadań służbowych i uprzyjemnia czas prywatny. Praca i rozrywka może stać się jeszcze bardziej efektywna, jeśli zainwestujemy w odpowiednie gadżety do smartfona. Które z nich są szczególnie przydatne? Podpowiadamy.

 

1. Akcesoria ochronne
2. Samochodowe akcesoria do telefonów
3. Gadżety do telefonu dla miłośników muzyki i gier


Gdzie znaleźć przydatne, fajne gadżety do telefonu? Szeroki asortyment udostępniają sklepy stacjonarne i internetowe. Często już podczas przeglądania modeli smartfonów - na przykład na https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe.bhtml - można znaleźć sugestie, co do tego, które najlepsze gadżety sprawdzą się przy danym urządzeniu.


Akcesoria ochronne


Zacznijmy od absolutnego must have, czyli akcesoriów, które z jednej strony chronią smartfon, z drugiej zaś - zapewniają szybki i łatwy dostęp do wszystkich kluczowych funkcji. Gadżetów tego rodzaju jest wiele - znajdziemy wśród nich szkło hartowane, folie ochronne oraz etui. Który z tych elementów sprawdzi się najlepiej?


Co prawda dzisiejsze smartfony są wyposażane w nowe technologie, co oznacza, że także i poszczególne komponenty są coraz bardziej odporne na uszkodzenia. Wciąż jednak istnieje ryzyko stłuczenia czy zarysowania wyświetlacza lub obudowy. Świetny pomysł stanowią zatem szkła, folie i etui, które nie dopuszczają do zniszczenia kluczowego elementu.


    • Szkło hartowane

Szkła na telefon zabezpieczają wyświetlacz przed uszkodzeniem mechanicznym, nie wpływając jednocześnie na działanie ekranu dotykowego. Bardzo często ich powierzchnię pokrywają dodatkowe warstwy, na przykład oleofobowe - chroniące przed zatłuszczeniem. Szkło na telefon koniecznie musi być dopasowane do danego modelu - tylko wtedy spełni swoją rolę i nie ograniczy funkcjonalności. Przykładowe szkła ochronne można zobaczyć na https://www.euro.com.pl/folie-ochronne,typ!szklo-hartowane.bhtml
   

• Folia ochronna

Folie na telefon to niedrogie i popularne zabezpieczenie wyświetlacza, chroniące go przed zarysowaniem i drobnymi uszkodzeniami. Nie są tak skuteczne jak szkła, ale w wielu przypadkach całkowicie wystarczają.


    • Etui na telefon

Szeroki asortyment etui do telefonu można sprawdzić na https://www.euro.com.pl/etui-do-telefonow.bhtml Jak sprawdzić, które z nich sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim gadżet ten musi być dopasowany do modelu - zarówno pod względem samego wymiaru, jak również przewidzianych w pokrowcu wycięć na czujniki, przyciski czy aparaty. Niektóre etui są wyposażone w dodatkowe praktyczne kieszonki.


Samochodowe akcesoria do telefonów

Wiele osób korzysta z telefonu na co dzień podczas jazdy samochodem. Wykorzystują go do prowadzenia rozmów przez zestaw głośnomówiący, ale także jako nawigację czy odtwarzacz muzyki. Jeśli należą Państwo do tej grupy osób, koniecznie powinni rozważyć umieszczenie w samochodzie kilku gadżetów. Które z nich są kluczowe?


    • Uchwyt na telefon

Sprawdzi się zwłaszcza, gdy telefon ma pełnić funkcję nawigacji. Pozwala umieścić telefon w widocznym miejscu, zachowując jego stabilność. Od razu widać też, kto dzwoni czy przesyła wiadomość, a odebranie połączenia nie nastręcza trudności. Najważniejsze, by wybrany uchwyt pasował do modelu telefonu. Warto zwrócić uwagę także na system mocowania - tych zaś jest kilka. Uchwyt do telefonu można przytwierdzić do szyby, kokpitu czy kratki wentylacyjnej.


    • Ładowarki samochodowe

Ładowarki samochodowe pozwolą na wygodne doładowanie smartfona podczas jazdy autem, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku dalszych podróży. Akcesorium to docenią zwłaszcza osoby, które intensywnie korzystają z urządzenia, wskutek czego bateria wyczerpuje się dość szybko. Kupując ładowarkę, warto sprawdzić kluczowe parametry: moc ładowania oraz moc wymagana przez dany telefon, liczbę gniazd w ładowarce, długość przewodu oraz zabezpieczenia.
 

   • Zestaw głośnomówiący / słuchawki bluetooth


Rozmowa w czasie prowadzenia samochodu będzie wygodniejsza, jeśli zaopatrzą się Państwo w zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący. Jazda stanie się zdecydowanie bezpieczniejsza.
   

• Transmiter FM

To urządzenie, które - dzięki łączności Bluetooth - przesyła dźwięk z telefonu do radia samochodowego. Ten gadżet może służyć jako gadżet do smartfona lub transmiter muzyczny.


Gadżety do telefonu dla miłośników muzyki i gier

Dla wielu osób smartfon jest jednocześnie centrum multimedialnym, służąc jako odtwarzacz muzyki oraz urządzenie do gier. Aby korzystać z takich funkcji, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w słuchawki: bezprzewodowe lub przewodowe, w zależności od preferencji. Z kolei w warunkach domowych przyda się głośnik bluetooth.


W sklepach znajdziemy także szereg gadżetów usprawniających granie na telefonie. Są to między innymi specjalne pady z możliwością podłączenia do urządzenia mobilnego. Użytkownik ma do wyboru niewielkie gamepady nakładane na smartfon lub pady zewnętrzne łączące się z głównym urządzeniem przez Bluetooth.

 

Materiał partnera.