WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

31.08.20224 września kibicuj w Gliwicach!

 
W Katowicach i Lublanie dobiega końca faza grupowa Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022 z udziałem 24 reprezentacji. Z każdej z sześciu grup do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze zespoły oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Broniący mistrzowskiego tytułu Polacy przeszli przez zmagania w grupie C jak burza, z kompletem zwycięstw, więc – niezależnie od przysługującego im jako współgospodarza turnieju topowego rozstawienia – wchodzą w fazę pucharową na pierwszej pozycji. Z kim zmierzą się w kolejnej rundzie, 4 września w Arenie Gliwice o godz. 21.00, dowiemy się w późny środowy wieczór. Wtedy powstanie wspólna tabela i „drabinka” na resztę turnieju.
 
Przypominamy: walka o siatkarskie ćwierćfinały odbędzie się od 3 do 6 września w dwóch miejscach: słoweńskiej Lublanie i Gliwicach.
Zależnie od danej lokalizacji i spotkania, organizatorzy przewidzieli trzy pory rozgrywania meczów: godz. 17.30, 18.00 i 21.00. Cztery spotkania w Arenie Gliwice, organizowane 4 i 6 września, wyznaczono na godz. 17.30 i 21.00. Jak poinformował na Twitterze Polski Związek Piłki Siatkowej, Biało-Czerwoni swoje jedyne spotkanie w ramach 1/8 finału rozegrają w Arenie Gliwice o godz. 21.00. Polacy prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia występują na tegorocznych mistrzostwach w składzie: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz (rozgrywający), Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka (przyjmujący), Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba (środkowi), Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek (atakujący), Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski (libero).
 
Ważna informacja! Z okazji mistrzostw, 3 i 4 września od godz. 14.00 do 20.00 na placu przed Areną Gliwice, w Mistrzowskiej Strefie Siatkówki, na wszystkich kibiców będą czekać atrakcje przygotowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej i Kinder Joy of Moving. Przewidziano m.in. spotkanie z wielokrotnym reprezentantem Polski, siatkarzem Marcinem Prusem, strefę Kinder Joy of Moving, siatkarski tor przeszkód i konkursy z nagrodami. Warto tam być!
 
Zwycięzcy 1/8 finału awansują do ćwierćfinałów mistrzostw, które zostaną rozegrane 7 i 8 września w Gliwicach i Lublanie.
Dwa gliwickie ćwierćfinały wyznaczono na 8 września (godz. 17.30 i 21.00). Zapraszamy wtedy do Areny Gliwice! Sprzedaż biletów prowadzi portal ebilet.pl.
Z wielkimi nadziejami i ogromną niecierpliwością czekaliśmy w Gliwicach na zmagania najlepszych siatkarzy naszego globu podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. To najlepszy czas na to, aby Arena Gliwice, ultranowoczesna hala widowiskowo-sportowa, która stała się współczesną wizytówką naszego miasta, teraz stała się również wizytówką światowej siatkówki. Już niejednokrotnie przeżywaliśmy w niej niezapomniane sportowe emocje. Tym razem liczymy na więcej! Jestem przekonany, że entuzjazm i mocny doping kilkunastu tysięcy wspaniałych kibiców z całego świata, wypełniających trybuny podczas spotkań 1/8 finału i ćwierćfinału, zapewni doskonałą atmosferę i piękną oprawę tego niezapomnianego sportowego święta – podkreśla prezydent Gliwic Adam Neumann.
 
10 września, już w katowickim Spodku, odbędą się obydwa półfinały mistrzostw (godz. 18.00 i 21.00). Siatkarski mistrz świata zostanie wyłoniony dzień później. Najpierw, od godz. 18.00, rozgrywany będzie mecz o brąz. Walka o to, kto zdobędzie złoto, a kto srebro rozpocznie się o godz. 21.00. Czy w finale pojawią się nasi siatkarze i czy po raz trzeci z rzędu sięgną po najwyższe trofeum? Z pewnością dadzą z siebie wszystko!
 
Wszystko dla Kibiców!
Gliwice – Miasto-Gospodarz trwających Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022 – zachęca restauratorów, hotelarzy, a także inne podmioty świadczące usługi w Gliwicach do wspólnych działań promocyjnych skierowanych do gości turnieju.
 
Chcemy zachęcić kibiców, aby zatrzymali się w Gliwicach na dłużej i korzystali z usług przedsiębiorców działających w naszym mieście. W tym celu stworzyliśmy specjalne serwisy internetowe siatkowka.gliwice.eu oraz volleyball.gliwice.eu, zawierające informacje przydatne przybyłym na mecze gościom. To miejsca prezentujące także Państwa ofertę!
 
Warunkiem współpracy (umieszczenia informacji na stronie stworzonej przez miasto) jest zobowiązanie do udzielania co najmniej 10% zniżki osobom, które w dniach rozgrywek fazy pucharowej (finałowej) turnieju – od 3 do 11 września – okażą bilet wstępu na konkretny mecz odbywający się w Arenie Gliwice. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz zgłosić chęć współpracy, wyślij e-maila na adres: promocja@um.gliwice.pl. W zgłoszeniu załącz swoje logo (format jpg, png), podaj nazwę podmiotu oraz określ profil swojej działalności. Nie zwlekaj! Powitaj z nami kibiców siatkówki z całego świata!
 
Uwaga, kibice! Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, w związku z trwającymi mistrzostwami wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
 
4, 6, 8 września (w godz. 16.00–22.00):
• dla linii autobusowych M1, M16, M18 wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy polegające na zwiększeniu liczby kursów oraz zwiększeniu pojemności taboru;
• na linii 32 wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu. Autobusy obsługiwać będą przystanek „Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa”. Natomiast w tym czasie linia 32 nie będzie obsługiwała przystanku „Gliwice Kopalniana” (przystanek pozostanie obsługiwany przez linie nr: 41, 232, 669, 932).
10–11 września:
• dla linii autobusowych 1, 1N, 37, 115, 674, 689 wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy polegające na zwiększeniu liczby kursów w godzinach wieczornych oraz zwiększeniu pojemności taboru;
• dla linii autobusowych 30N, 76, 76N, 130, 130N, 297N, 657N, 672N, 911N, M2, M3, M10 i M101 zwiększona zostanie pojemność taboru.
 
Źródło: UM Gliwice