WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.01.202285 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach stuknęło 85 lat! Dokładnie11 stycznia 1937 roku, odbył się inauguracyjny wykład w jednej z największych uczelni na Górnym Śląsku.

Dzisiejsze Święto Uczelni, obchodzone pod hasłem „Siła w Jedności”, zaczęło się o godzinie 11:00 uroczystością w Auli przy ul. Bogucickiej. Dwudziestu dwóm naukowcom wręczono promocje doktorskie i habilitacyjne, a sześciu emerytowanym nauczycielom – nadania tytułami profesorów honorowych. Po raz pierwszy natomiast, Uniwersytet wyróżnił wybitnych absolwentów, wyłonionych w specjalnym konkursie. Wśród nich znalazła się Aleksandra Gajewska, dyrektor Teatru Rozrywki w Chorzowie, która studia na ówczesnej Akademii Ekonomicznej rozpoczęła już jako czynna aktorka.

„Wydawałoby się że ta ekonomia i zarządzanie jakoś tak nieszczególnie pasują do zawodu artystycznego okazało się że jest zupełnie odwrotnie. Tutaj na Uniwersytecie Ekonomicznym spotkałam fantastycznych ludzi którzy pokazali mi mnóstwo takich przestrzeni takich obszarów, które okazały się być moją pasją” – wspomina Aleksandra Gajewska”


Plik dźwiękowy: ue.mp3


Święto uczelni zakończy się wieczorem uroczystą galą w Operze Śląskiej w Bytomiu, ale Uniwersytet Ekonomiczny swój jubileusz będzie świętował, przy różnych okazjach, przez cały bieżący rok akademicki.

Źródło: UE w Katowicach