WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.05.2023Bezpieczeństwo na drogach i Dzień Dziecka w Bielsku-Białej

To już jutro, 27 maja w Bielsku-Białej odbędą się Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Fundacja na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowuje mnóstwo atrakcji wraz z żołnierzami, policjantami, strażakami, strażnikami i ratownikami górskimi.
 
- W tym roku Dni Bezpieczeństwa są organizowane pod hasłem: Dzień Dziecka świętujemy – bezpieczeństwo promujemy. Z pewnością kolejny raz będą cieszyć się dużym zainteresowaniem ze względu na łączenie wartości merytorycznych z dobrą zabawą i rekreacją na wolnym powietrzu - informuje mówi prezes zarządu Fundacji na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Alina Porębska-Puszyńska.
 
Najważniejszymi elementami Dni Bezpieczeństwa są międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, w którym uczestniczą drużyny szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także – również oceniany przez jury - korowód drużyn szkolnych. Nagrodami dla drużyn, które zwyciężą w konkursie i korowodzie, będą tablice interaktywne, projektory i urządzenia wielofunkcyjne (łącznie do szkół trafi 12 nagród głównych). 
Korowód rozpocznie się na placu Ratuszowym, ma którym uczestnicy imprezy będą się gromadzić od godz. 11.30; następnie impreza przeniesie się na teren Domu Żołnierza. 
 
Na terenie Domu Żołnierza, po wręczeniu nagród ok. godz. 12.30, rozpocznie się świętowanie Dnia Dziecka. Zaplanowano występy zespołów artystycznych z bielskich domów kultury, gry, zabawy, animacje, malowanie buziek i tatuaże, bańki mydlane; będą balonowe zwierzęta dmuchane place zabaw, ścianki wspinaczkowe i wojskowe tory przeszkód.
 
W związku z organizacją 28. Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego 27 maja w godz.11.45-12.45 wyłączone z ruchu drogowego zostaną ulice: ks. Stanisława Stojałowskiego, Ratuszowa, 11 Listopada, Konfederatów Barskich, Romana Dmowskiego, Stefanii Sempołowskiej, Dworkowa, Władysława Broniewskiego oraz plac Ratuszowy. Na placu Ratuszowym utrudnienia zaczną się już od 26 maja od godz. 13.00 i potrwają do 27 maja 2023 r. do godz. 12.30.
 
Współorganizatorami imprezy, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, są 18 Batalion Powietrznodesantowy, Komendy Miejskie - Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 
 
Program 28. Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego
 
27 maja 
plac Ratuszowy:
godz. 12.00 – uroczyste otwarcie imprezy przez prezydenta Bielska-Białej i wręczenie przedstawicielom młodzieży kluczy do miasta,
godz. 12.15 – przemarsz korowodu z placu Ratuszowego ulicami: Ratuszową, 11 Listopada, Konfederatów Barskich, Dmowskiego, Sempołowskiej,  Dworkową, Broniewskiego do Domu Żołnierza;
tereny Domu Żołnierza:
godz. 12.30-13.50 – koncerty zespołów, gry i zabawy;
godz. 14.00 – ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego;
godz. 14.10 – wręczenie nagród przez prezydenta miasta i przedstawicieli Fundacji BRD;
godz. 14.30 – gry i zabawy związane z obchodami Dnia Dziecka;
godz. 17.00 – zakończenie Dni Bezpieczeństwa.
 
 
fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB
źródło:https://ms.bielsko-biala.pl/