WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.04.2023Bielsko-Biała: Majówka w mieście!


 

Przed nami najdłuższy weekend w roku, wiele osób zamierza spędzić go poza miastem, ale dla tych, którzy postanowili zostać w mieście, podpowiadamy co podczas majówki będzie działo się w Bielsku-Białej?
 

W Bielsku-Białej uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 na placu Ratuszowym, wieczorem w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaplanowano koncert Witaj majowa jutrzenko. To najważniejsze punkty z bogatego programu tegorocznej Majówki.
 

Uroczystości 3 maja rozpoczną się godz. 10.00 na placu Ratuszowym odśpiewaniem hymnu państwowego i wciągnięciem na maszt flagi państwowej. Potem zaplanowano przemówienia. O godz. 10.30 nastąpi przemarsz wojska, policji, straży pożarnej, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich, Młodzieżowej Rady Miasta, Bielskiej Orkiestry Dętej – formacji wojskowej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół ulicami: ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, przez Rynek, Cieszyńską do katedry św. Mikołaja, gdzie o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny.
 

Artystyczną część świętowania Konstytucji 3 maja zaplanowano w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. 3 maja godz. 17.30 otwarta zostanie tam wystawa Wokół Konstytucji 3 maja, na której prezentowane będą plakaty, plansze, ogłoszenia, afisze, druki ulotne. O godz. 18.00 rozpocznie się koncert Witaj majowa jutrzenko, w którym wystąpią Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Uniwersyteckiej z Wrocławia pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego oraz soliści: Justyna Bujak, Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk i Mirosław Niewiadomski. Koncert poprowadzi Regina Gowarzewska.
 

Koncertowy akcent BCK przygotowuje również 1 maja na bielskim Rynku. Pod hasłem Kiedy maj w duszy gra o godz. 18.00 koncert muzyki rozrywkowej da Bielska Orkiestra Dęta.

 
1 i 2 maja na Majówkę na Szyndzielni zaprasza ZIAD S.A., świętujący w tym roku 70-lecie zarządzanej przez siebie Kolei Linowej Szyndzielnia.
 
1 maja na Szyndzielni rozgości się strefa kulinarna. O godz. 11.30 dla pierwszych 100 osób przygotowane zostaną - darmowa degustacja oscypków z żurawiną, pokaz kulinarny restauracji Dębowa, gotowanie na żywo tradycyjnego żuru, poczęstunek 100 porcji zupy; będą też stoiska gastronomiczne z grillem i napojami. Dla dzieci organizowane będą zabawy z animatorami, balonowe zwierzaki, bańki mydlane, warsztaty tworzenia okazjonalnych przypinek. W przypadku niepogody impreza zostanie przeniesiona na 3 maja.
 
2 maja obchodzimy Dzień Flagi, dlatego na wieży widokowej na Szyndzielni wywieszona zostanie największa w Beskidach polska flaga. O godz. 12.00 zaplanowano uroczyste odśpiewanie hymnu przez uczniów Szkoły Kadetów im. Tadeusza Kościuszki.
 

2 maja o godz. 20.00 na II Bielską Scenę Ognia na plac Bolesława Chrobrego zapraszają Teatr Ognia Tesserakt oraz Kolektyw Artystyczny. W tym roku w ramach wydarzenia zaprezentowany będzie przegląd artystów fireshow różnych nurtów: iluzji, komedii, sztuki teatralnej i sztuki tanecznej.
 
20.00 - występy freestyle fireshow,
20.15 - pokaz iluzji ogniowej - Dawid Jasiński w autorskim programie Coś mocniejszego,
20.45 - Kapelusznik z Ogniem - Comedy Fireshow.
21.15 - Teatr Uliczne Historie - Historia Jednej Miłości,
21.30 - Teatr Ognia Tesserakt - The Greatest Fireshow.

Źródło: bbfan.pl