WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.04.2023Bielsko-Biała: Nowa metoda przestępców "na lekarza"


 

W poniedziałek 84-letnia mieszkanka Bielska-Białej straciła 20 tys. zł, bo uwierzyła mężczyźnie, który podawał się za lekarza ratującego życie jej najbliższej. Seniorka przekazała oszustom pieniądze, by zakupiony został lek dla siostrzenicy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Bielsku-Białej. Mężczyzna skontaktował się telefonicznie z 84-letnią bielszczanką i poinformował ją, że siostrzenica została przywieziona do szpitala i pilnie potrzebuje leku, który uratuje jej życie, bo prawdopodobnie jest zarażona groźnym wirusem. Oszust zażądał kwoty 27 tys. zł, ale pokrzywdzona dysponowała sumą 20 tys. zł, na co rozmówca się zgodził.

 
Po przeszło godzinie do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna, któremu seniorka przekazała kopertę z pieniędzmi. Dopiero wieczorem 84-latka po rozmowie z członkami rodziny uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszusta. Postępowanie w tej sprawie prowadzą obecnie bielscy policjanci.
 
Policja apeluje o ograniczone zaufanie w stosunku do swoich rozmówców. Łatwowierność i brak rozwagi bywają zgubne, a oszuści wykorzystują dodatkowo element zaskoczenia, ufność i niejednokrotnie dobre serce osób, które nie odmówią nikomu pomocy. Ważne jest także, by rozmawiać i przestrzegać seniorów w naszym otoczeniu. Warto uświadamiać im jakimi metodami posługują się przestępcy.
 
O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa! 

Źródło: Bielsko-biała.pl