WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.01.2022Bielsko-Biała "świetlną stolicą województwa"!

Bielsko-Biała świetlną stolicą województwa śląskiego. W plebiscycie „Świeć się z Energą” do 11 stycznia do godziny 12.00 głosy oddało 32.638 internautów. Teraz przed Bielsko-Białą walka o prestiżowy tytuł świetlnej stolicy Polski, który należał do tego miasta już trzykrotnie.

Bielsko-Biała jest niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu na świetlną stolicę województwa śląskiego. Zagłosowała na nie ponad połowa internautów biorących udział w plebiscycie w województwie śląskim. Druga w tabeli - Czeladź - miała o ponad 11.000 głosów mniej. Trzecie miejsce należy do „sąsiada zza miedzy” – Skoczowa, który zdobył 1.890 głosów. W sumie, w plebiscycie „Świeć się z Energą” udział brało dwadzieścia miast województwa śląskiego. Był to pierwszy etap konkursu, teraz przed Bielskiem-Białą walka o tytuł świetlnej stolicy Polski. Miasta, które zwyciężyły w regionach, awansowały bowiem do ogólnopolskiego finału.

Po zwycięstwie w pierwszym etapie do Bielska-Białej trafią nagrody o łącznej wartości 10.000 złotych. To sprzęt AGD, który zostanie przekazany potrzebującym, lampa wirusobójcza UV-C od spółki Energa Oświetlenie.

Kolejne głosowanie, tym razem w plebiscycie na świetlną stolicę Polski, odbędzie się od 14 do 25 stycznia 2022 roku.

Etap ogólnopolski to kolejne nagrody. Do zwycięskiego miasta, wraz z tytułem świetlnej stolicy Polski, trafi sprzęt AGD dla potrzebujących już o wartości 40.000 złotych, lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz - dla wybranego domu dziecka - nowoczesna instalacja fotowoltaiczna za 25.000 złotych.

Dekoracje świetlne, które pojawiły się w Bielsku-Białej przed Świętami Bożego Narodzenia zdobią Rynek, plac Bolesława Chrobrego, ulice Przechód Schodowy, 11 Listopada, Ratuszową, plac Wolności, plac Ratuszowy i krzywy mostek na rzece Białej. Wśród nich jest piękna, nowa, miejska choinka, figura Reksia oraz figury Bolka i Lolka, postaci wykreowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Mikołaj siedzący w saniach ciągniętych przez renifery czy dżentelmen i dama symbolizujący dwa połączone 71 lat temu miasta - Bielsko i Białą oraz wiele innych elementów, przewieszek, wieńców, ozdób latarni, które tworzą estetyczną, zgraną całość, cieszącą oko bielszczan i turystów jeszcze do 2 lutego.

Źródło: UM w Bielsku-Białej/E.Klejmont; foto: Paweł Sowa/Wydz.Prasowy UMBB