WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.03.2023Centrum Przesiadkowe Gliwice z nowymi przewoźnikami

 
Lista prywatnych przewoźników autokarowych obsługujących Centrum Przesiadkowe w Gliwicach powiększa się. Z początkiem marca do ich grona dołączył Flixbus. 
 
Pierwsza uruchomiona przez niego linia autokarowa obejmująca przystanek w gliwickim Centrum Przesiadkowym (stanowisko 19) ma jeździć w wybrane dni na trasie Zakopane – Kołobrzeg. Poranny kurs do Zakopanego (o godz. 4.40, przez Zabrze, Katowice, Kraków, Nowy Targ, Białkę Tatrzańską, Bukowinę Tatrzańską) będzie obsługiwany od czwartku do poniedziałku. Do Kołobrzegu natomiast autokar Flixbusa wyruszy z Centrum Przesiadkowego od piątku do wtorku, w porze nocnej (godz. 1.40). Trasa wiedzie z CP Gliwice przez: Wrocław, Leszno, Poznań, Piłę, Jastrowie, Szczecinek, Koszalin, Mielno i Ustronie Morskie.
 
Przypomnijmy, że z nowego Centrum Przesiadkowego przy ul. Składowej, zlokalizowanego po północnej stronie gliwickiego dworca PKP, można od kilku tygodni jechać liniami autokarowymi do Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa czy Ustrzyk Dolnych. Trasy obsługują prywatni przewoźnicy: Inter (stanowisko 21) i Neobus (stanowisko 23). W lutym przystanek na terenie gliwickiego Centrum Przesiadkowego otworzył również Sindbad (stanowisko 22), oferujący podróżnym kursy do Austrii, Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Ukrainy, Szwecji i Norwegii. 
 
Źródło: UM Gliwice