WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.03.2023Dzień Kobiet w Gliwicach!

 
Koncert, a może wieczór kabaretowy? Wieczór we dwoje, czy wyjście z koleżankami? Niezależnie od wyboru, propozycji świętowania Dnia Kobiet w Gliwicach jest naprawdę wiele. Może więc do klasycznego kwiatka warto podarować – sobie lub bliskiej nam osobie – bilet na jedno z wyjątkowych wydarzeń Centrum Kultury Victoria. A jest w czym wybierać!
 
Poszukiwacze romantycznego klimatu powinni zapisać w kalendarzu datę 8 marca. Oprócz przypadającego wówczas Dnia Kobiet, w muzyczną podróż do Paryża, gości Centrum Kultury Victoria – Sceny Bojków przy ul. Parkowej 5 zaproszą studenci Policealnego Studium Zawodowego Wokalno–Baletowego w Gliwicach. A to za pośrednictwem koncertu „L’amour à Paris – Miłość w Paryżu”. Szykuje się repertuar pełen romantycznych utworów i żywiołowego tańca rodem ze stolicy miłości. Start o godzinie 18.30. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 
W sobotę, 11 marca, w Scenie Bojków rozbrzmiewać będą z kolei utwory, które w oryginale wykonywane są przez kobiety, ale - tym razem - zaśpiewane zostaną przez mężczyznę. W programie „Groszki i róże” wystąpi Joao de Sousa, Portugalczyk, którego gliwicka publiczność miała już okazję usłyszeć w repertuarze fado. Tym razem muzyk zaprezentuje subiektywny wybór piosenek od lat 30. do czasów współczesnych, m.in. „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Historie”, „Bądź taka, nie bądź taka” czy „Groszki i róże”. Aranżacje pozwalają nadać tekstom inny wymiar, nowe znaczenie, osadzając je w teraźniejszości. Doskonałą rekomendacją wydarzenia jest fakt, że Joao de Sousa zaprezentował już materiał w Poznaniu, Wrocławiu oraz Warszawie i we wszystkich tych miastach zgromadził pełną widownię!
 
W niedzielę, 12 marca – również w Bojkowie przy ul. Parkowej 5 – obowiązkowa atrakcja dla tych, którzy kochają śmiech i dobrą zabawę. W programie wydarzenia „Sceny pozamałżeńskie” wystąpią Łukasz Rybarski i Beata Rybarska, artyści z Kabaretu pod Wyrwigroszem. Na scenie – w postaci mix stand-upu i kabaretu – ścierać będzie się damski i męski punkt widzenia z perspektywy „wieloletniego małżeńskiego doświadczenia”. Usłyszycie komiczne historie z życia rodzinnego, stand-up z życia kawalerskiego, monodram z życia matki, żony i kochanki oraz komentarze górala niskopiennego do najnowszej historii z pierwszych stron gazet. Początek o godzinie 18.00. Obowiązują płatne wejściówki.
 
Szczegółowe informacje, m.in. linki do zakupu biletów, dostępne są na stronie http://www.ckvictoria.pl. Znajdziecie tam także zapowiedzi kolejnych wydarzeń (które również mogą okazać się świetnym prezentem na Dzień Kobiet) takich jak Wiosna z Fryderykiem, Winter Reggae czy Koncert Dawida Tyszkowskiego. 
 
Źródło: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach