WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.12.2022Gdzie można zrobić przegląd samochodu w Gliwicach?

 
Nie masz pewności co do stanu technicznego Twojego auta? Musisz zrobić obowiązkowy przegląd samochodu? Szukasz mechanika w Gliwicach, który będzie mógł się tym zająć? Podpowiadamy jak wybrać warsztat samochodowy w tym mieście, który ma takie usługi w swojej ofercie. Sprawdź, jak to zrobić w szybki i prosty sposób, korzystając z dostępnych narzędzi i rozwiązań.
 

Czy przegląd techniczny samochodu jest obowiązkowy?

 
Zależy, co ma się na myśli. W Polsce każdy zarejestrowany samochód musi co roku przechodzić właśnie coś, co wiele osób nazywa przeglądem technicznym. Jednak nie jest to zwykły przegląd. Jest to badanie techniczne, które poświadcza się w dowodzie rejestracyjnym. Każdy pojazd musi mieć je aktualne. Jeśli więc masz na myśli taki przegląd techniczny, po którym otrzymasz wpis do dowodu rejestracyjnego, to tak, jest on obowiązkowy.
 

Gdzie wykonać badanie rejestracyjne?

 
Nie każdy warsztat jest uprawniony do wykonania tego rodzaju badania technicznego, które jest wymagane, aby legalnie poruszać się samochodem. Mechanik, a raczej firma musi mieć do tego specjalne uprawnienia nadane przez odpowiednie organy państwowe. Miejsce z możliwością wykonywania badań i posiadające uprawnienia do poświadczania stanu technicznego pojazdu w dowodzie rejestracyjnym to stacja kontroli pojazdów. 
 

Rodzaje Stacji Kontroli Pojazdów

 
Można wyróżnić dwa typy: Podstawowa i Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Ta pierwsza uprawniona jest do wykonywania kontroli samochodów, których masa nie przekracza 3,5 tony. Okręgowe stacje kontroli pojazdów mogą wykonywać także większych pojazdów, taki jak np. autobusy, samochody ciężarowe czy ciągniki rolnicze.
 
Jeśli szukasz Stacji Kontroli Pojazdów w Gliwicach, to ich listę znajdziesz pod tym linkiem https://motointegrator.com/pl/pl/warsztaty/usluga-150-przeglad-okresowe-badanie-techniczne/miasto-gliwice. Możesz zobaczyć lokalizację poszczególnych z tych warsztatów na mapie. Część z nich udostępnia także swój cennik. Tak, więc jeśli będziesz chciał zlecić coś więcej niż tylko obowiązkowo okresowe badanie rejestracyjne, to możesz sprawdzić wcześniej, czy dany warsztat świadczy takie usługi.
 

Która stacja okręgowa jest najlepsza?

 
Oczywiście trudno o tak jednoznaczne oceny, gdyż jakość usług to oceniania przez każdego jest bardzo subiektywnie. Jednak jeśli chcesz mieć pewność, że oddasz samochód pod opiekę fachowców, to pod podanym linkiem możesz zapoznać się także z ocenami i opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów.
 

Czym się kierować przeglądając opinie?

 
Warto brać pod uwagę nie tylko treść samych opinii czy oceny, ale również ich ilość. Jeśli warsztat ma bardzo dużo opinii, oznacza to, że klienci chętnie z niego korzystają. Jeśli na dodatek przeważająca ich ilość jest pozytywna, to raczej warto mu zaufać. Nie powinno też dyskwalifikować żadnego serwisu, tylko dlatego, że ma jedną złą opinię. Często jest tak, że jeśli ktoś jest zadowolony z usług, to nie wystawia ocen czy opinii. A Wystarczy tylko jedno nieporozumienie i na stronie warsztatu może znaleźć się niepochlebna opinia. Często pisana w emocjach. Warto mieć to na uwadze, wybierając warsztat.
 

Czy warto robić przeglądy techniczne?

 
Na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem składa się nie tylko to, jak się zachowuje kierowca pojazdu. Ważną kwestię jest także stan techniczny pojazdu. Oprócz więc tak zwanych badań rejestracyjnych warto robić też pełny przegląd stanu samochodu. Dzięki temu w porę można zauważyć zużywanie się jakich elementów, co może pozwolić uniknąć poważniejszych awarii. Regularny przegląd techniczny to także mniejsze ryzyko, że jakiś układ w samochodzie zawiedzie podczas jazdy, a tym samym doprowadzi do jakiejś niebezpiecznej sytuacji.