WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.09.2023Gliwice: Arena lekkoatletyczna poleca się na treningi!

 
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników biegania! Od soboty, 2 września, Arena Lekkoatletyczna im. E. Bieniasza na osiedlu Kopernika będzie otwarta dłużej. Od poniedziałku do piątku mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z obiektu w godz. od 18.30 do 20.30, a w weekendy i święta w godz. od 7.00 do 12.00 i od 16.00 do 20.30 (z wyjątkiem dni, w które odbywać się będą zawody).
 
Arena Lekkoatletyczna im. E. Bieniasza, której gospodarzem jest GKS Piast Gliwice, to nowoczesny obiekt sportowy, spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest wyposażona w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal i trójskoku. Do dyspozycji sportowców jest także rzutnia do pchnięcia kulą oraz rzutu młotem i oszczepem. Sektor dla kibiców jest w stanie pomieścić pół tysiąca widzów, dlatego często odbywają się tam zawody lekkoatletyczne. 
 
Do dyspozycji mieszkańców udostępnione zostały dwa tory biegowe z numerami 5 i 6. Korzystanie z nich w wyznaczonych godzinach jest całkowicie bezpłatne, natomiast niedozwolone jest posiadanie kijków do nordic walkingu. 
 
Jeśli więc chcielibyście uprawiać jogging na profesjonalnym torze, koniecznie skorzystajcie! 
 
Źródło: UM Gliwice