WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.12.2023Gliwice areną polskiej siatkówki

Gliwice znalazły się w gronie miast wyróżnionych przez Polski Związek Piłki Siatkowej podczas uroczystego podsumowania międzynarodowych imprez sportowych organizowanych w Polsce w 2023 roku. Pamiątkowe medale – będące podziękowaniem za owocną współpracę – z rąk prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego odebrał zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok.
 
Podczas spotkania, które odbyło się 5 grudnia w Warszawie, podsumowany został sezon reprezentacyjny 2023, w którym polscy siatkarze zdobyli złoty medal Ligi Narodów w Gdańsku, złoty medal Mistrzostw Europy w Rzymie oraz brązowy medal Ligi Narodów w Arlington w USA. Pamiątkowe kopie właśnie tych medali – będące podziękowaniem za zaangażowanie Miasta Gliwice w organizację siatkarskich imprez sportowych na najwyższym, światowym poziomie, odebrał podczas uroczystości Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic.
 
Gliwice gospodarzem największych siatkarskich imprez
 
W 2022 roku Gliwice były Miastem-Gospodarzem wielu ważnych siatkarskich imprez rangi międzynarodowej, m.in. 20. edycji Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, w których Polacy zdobyli srebrny medal. Większość spotkań w ramach MŚ rozegrana została w dwóch miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – w Gliwicach (w PreZero Arenie Gliwice) i w Katowicach (w Spodku). W tym samym roku Gliwice były także gospodarzem meczu towarzyskiego Reprezentacji Polski seniorek, ćwierćfinałów i półfinałów Mistrzostw Świata w Siatkówce Kobiet oraz Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Grupę Ferrero w Polsce. Wielki Finał ostatniej z imprez rozegrany został w 2023 roku PreZero Arenie Gliwice. Rywalizowały w nim łącznie 192 drużyny dziewcząt i chłopców ze wszystkich 16 województw naszego kraju, a ich zacięte zmagania podziwiały m.in. gwiazdy polskiej siatkówki. 
 
 
Źródło:www.gliwice.eu
Fot. M. Buksa/UM w Gliwicach