WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.03.2024Gliwice chciały pozostawienia karetki z lekarzem – i tak się stało!

22 lutego Minister Zdrowia zatwierdził aktualizację Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa śląskiego. Jest ona zgodna z postulatem zgłoszonym w grudniu ubiegłego roku przez zastępcę prezydenta Gliwic Mariusza Śpiewoka, o którym pisaliśmy szerzej w styczniu. Efekt – karetka S zostaje w Gliwicach.
– Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialne planowanie i zarządzanie systemem ratownictwa medycznego w realiach braków kadrowych w ochronie zdrowia jest sporym wyzwaniem dla administracji Wojewody i Ministerstwa Zdrowia. Bardzo doceniamy, że administracja państwowa wsłuchała się w nasze postulaty i w Gliwicach pozostanie zespół ratownictwa medycznego – komentuje wiceprezydent Gliwic Mariusz Śpiewok.
 
Przypomnijmy, że przesłankami przemawiającymi za utrzymaniem w Gliwicach ambulansu z lekarzem były: liczba ludności miasta (w tym wzrastająca liczba osób starszych), jego rozbudowany układ komunikacyjny (tworzony przez autostrady A1 i A4, Drogową Trasę Średnicową i DK 88), obecność stref przemysłowych, ośrodków kształcenia, miejsc masowej rozrywki oraz kultury.
 
Aktualizację Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa śląskiego można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresem: https://suw.bip.gov.pl/wojewodzki-plan-dzialania-systemu-panstwowe-ratownictwo-medyczne/wpds-prm.html
 
Źródło:www.gliwice.eu
fot. domena publiczna