WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.07.2022Gliwice: Kulturalny Rozkład Jazdy 15-17 i 22-24 lipca

 
Dwa lipcowe weekendy upłyną pod znakiem koncertów w ramach 23. Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego, ale to nie jedyny festiwal, który aktualnie odbywa się w Gliwicach. Interesujące spektakle teatralne można zobaczyć podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach.
 
Piątek 15 lipca
 
•    O godz. 19.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4) koncertem „Bach: Polonez ukryty” rozpocznie się 23. Gliwicki Festiwal Bachowski. Wystąpią: Katarzyna Bienias (sopran), Anna Fijałkowska (mezzosopran), Adam Sławiński (tenor), Dawid Biwo (bas) i Zespół Muzyki Dawnej La Tempesta pod batutą Jakuba Burzyńskiego.
 
•    Oki i Kukon, topowi gracze polskiej sceny rapowej, o godz. 20.00 wystąpią na letniej scenie Summer Areny w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50).
 
Sobota 16 lipca
 
•    O godz. 16.00 spektaklem dla dzieci „O Piecuchu Najwspanialszym Na Świecie” Teatru Barnaby w parku Chopina rozpocznie się kolejny dzień XV Międzynarodowego Festiwalu Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. O godz. 17.30 Miraculous Theatre Company zaprezentuje spektakl funeralny „Funerabilis” w parku Chopina, a o godz. 20.00 na Rynku (i ruszy w nieznane!).
 
Niedziela 17 lipca
 
•    O godz. 16.00 przy alei Przyjaźni rozpoczną się warsztaty tworzenia glinianych trolli w ramach skandynawskiej odsłony Rynku Kultury. O godz. 18.00 w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) rozpoczną się projekcje filmów „Furman śmierci” w reżyserii Victora Sjöströma z muzyką na żywo Trio_io i „Thelma” (godz. 20.00) w reżyserii Joachima Triera.
•    „Autonomia instrumentów” to tytuł drugiego koncertu w ramach 23. Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego, który rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele Marcina Lutra (ul. Strzelców Bytomskich 9). Wystąpią: Łukasz Długosz (flet), Agata Kielar-Długosz (flet), Maciej Kułakowski (wiolonczela) i Marcin Świątkiewicz (klawesyn).
•    O godz. 18.00 na pl. Grunwaldzkim rozpocznie się Letnie Kino Plenerowe. Wyświetlone zostaną filmy „Chłopiec z chmur” w reżyserii Nicolasa Vaniera oraz „I tak cię kocham” Michaela Showaltera.
•    O godz. 19.00 „W amfiteatrze podwórka”, czyli przy ul. Bednarskiej 8, wystąpi Jacek Kadis. W programie, obok jego autorskich pieśni i piosenek, znajdują się utwory Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, wiersze Karola Wojtyły, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Agnieszki Osieckiej.
•    O godz. 20.00 w Cechowni (ul. Bojkowska 35a) zagra Fofoulah. Intrygujący, rytmiczny, eksperymentalny – ten afro-dub-jazz zawróci wam w głowach!
 
Piątek 22 lipca
 
•    W Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Junaków 4) o godz. 16.15 rozpoczną się warsztaty tworzenia oryginalnych zakładek do książek – motyli z muszelek.
•    O godz. 17.00 w Filii nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Sopocka 2) rozpoczną się warsztaty budowania z klocków lego.
•    „Nadzwyczajny recital klawesynowy – In memoriam Zuzana Růžičková” o godz. 19.30 rozpocznie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2). Podczas 23. Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego zagra klawesynista Mahan Esfahani.
 
Sobota 23 lipca
 
•    O godz. 16.00 w parku Chopina dzieci zobaczą „Opowieści z Szafy” Marty Andrzejczyk w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach. O godz. 18.00 rozpocznie się widowisko cyrkowe „Emportats” La Trócola Circ.
•    O godz. 20.00 w ramach Summer Areny w Arenie Gliwice zagra zespół Happysad.
 
Niedziela 24 lipca
 
•    Niemieckie wydanie Rynku Kultury przy alei Przyjaźni rozpocznie się o godz. 16.00 od warsztatów kreatywnych. O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria rozpocznie się koncert utworów grupy Kraftwerk w wykonaniu Gaby Kulki, Huberta Zemlera i Wojciecha Traczyka.
•    O godz. 18.00 przy Szkole Podstawowej nr 11 (ul. Sportowa 31) rozpoczną się seanse Letniego Kina Plenerowego. Młodzi widzowie zobaczą film „Wielka Gilly” Stephena Hereka, a dorośli „Palm Springs” w reżyserii Maxa Barbakowa.
•    O godz. 19.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczną się „Barokowe premiery” w ramach 23. Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego. Zagrają: Anna Firlus (klawesyn), Krzysztof Firlus (viola da gamba), Izabela Kozak i Marzena Biwo (skrzypce barokowe) oraz Natalia Reichert (altówka barokowa). (mm)
 
Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie http://Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.
 
Źródło: Urząd Miasta Gliwice