WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.01.2022GLIWICE: Orszak Trzech Króli - samochodem. WAŻNE INFORMACJE!

Ze względu na zagrożenie epidemiczne spowodowane pandemią wirusa Sars-Cov-2 tegoroczny Orszak Trzech Króli w Gliwicach odbędzie się w formie samochodowej. - To bardzo ważne święte z punktu widzenia wiary. Zyski będą duchowe, ale nie tylko. Ta nowa formuła, którą podyktowało nam życie może sprawić, że fajne spędzimy wspólnie rodzinny czas. Gorąco zachęcamy do udziału w zmotoryzowanym Orszaku Trzech Króli - mówi ks. Artur Sepioło, dyrektor ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej. Punktualnie o 13.00 w najbliższy czwartek, 6 stycznia - nadawanie rozpocznie też Orszakowe Studio Radia CCM, które będzie towarzyszyć uczestnikom Orszaku w trasie oraz w trakcie finału na parkingu Areny Gliwice.
 
Dzięki specjalnemu programowi na antenie Radia CCM uczestnicy Orszaku będą na bieżąco informowani o tym, co dzieje się na poszczególnych trasach. Orszakowe Studio Radia CCM będzie łączyć się z poszczególnymi grupami (żółtą, niebieską, czerwoną) i pytać o wrażenia z jazdy, ze wspólnego świętowania - wszystko oczywiście w towarzystwie odpowiednio przygotowanej playlisty - na antenie usłyszymy m.in. pastorałki i pieśni nawiązujące do Święta Objawienia Pańskiego. Gdy barwne kawalkady dotrą na duży parking Areny Gliwice, na pierścieniu okalającym halę zobaczą mobilne studio Radia CCM, z którego prowadzony będzie program na żywo.  
- Orszak, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie wyruszą z trzech różnych miejsc, aby spotkać się pod Areną Gliwice. Prosimy aby udekorować samochody w kolor przewidziany dla danego strumienia- czerwony, żółty i niebieski - mówi ks. Sepioło. 
 
Orszak rozpocznie się o godz. 14.00,  z trzech różnych miejsc równocześnie do jednego punktu docelowego, a mianowicie:
  •     pierwsza grupa niebieska– z parkingu przy tężni solankowej przy ul. Chorzowskiej a następnie ulicami: Zabrską,  Hutniczą, Franciszkańską, Robotniczą, Johna Baildona i Akademicką do parkingu przy Arenie Gliwice;
  •     druga grupa żółta – z parkingu Biedronki przy ul. Kozielskiej 33 (przy kościele Wniebowzięcia NMP), ulicami:      Styczyńskiego, Kościuszki, Nowy Świat, Łużycką i Kujawską do parkingu przy Arenie Gliwice;
  •     trzecia grupa czerwona – z parkingu przy nieczynnym Tesco przy ul.Wielickiej (obecnie sklep Aldi), ulicami:      Odrowążów, Reymonta, Sikorskiego i Kujawską do parkingu przy Arenie Gliwice.

Na parkingu Areny Gliwice rozpocznie się finał Orszaku (ok. 14.30). Zebrani w samochodach wierni oraz wszyscy słuchacze usłyszą rozmowy z gośćmi na antenie Radia CCM, kolędy oraz relacje osób zaangażowanych w organizację Orszaku i jego przejazd. Wydarzenie zakończy biskupie przesłanie i błogosławieństwo, które za pośrednicwem fal radiowych trafi w eter.