WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.02.2023Gliwice: Ortopedia dziecięca od marca w Szpitalu Miejskim!

 
Od 1 marca w Szpitalu Miejskim nr 4 ruszy ortopedia dziecięca z 12 łóżkami dla młodych pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu.  Jak poinformowały władze lecznicy, nowy oddział szpitalny powstaje na bazie istniejącego przez kilkadziesiąt lat oddziału chirurgii dziecięcej.
– Dzięki wielkiej mobilizacji personelu medycznego oraz determinacji wielu osób zaangażowanych w ten projekt, mali pacjenci z Gliwic i powiatu gliwickiego będą mogli liczyć na specjalistyczną pomoc w jednym z nielicznych tego typu oddziałów w regionie liczącym dwanaście łóżek i posiadającym oczywiście kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – zaznaczył prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.
 
Ordynator oddziału ortopedii dziecięcej dr n.med. Piotr Łopata zapowiedział, że jego zespół chce jak najlepiej kontynuować tradycje związane z gliwicką ortopedią dziecięcą i na tej bazie tworzyć jak najbardziej przyjazne miejsce dla dzieci wymagających pomocy.
– Tworzymy nowy oddział na bazie istniejącego przez kilkadziesiąt lat oddziału chirurgii dziecięcej. Ten przestał funkcjonować z powodu braku lekarzy. To jest problem w skali ogólnopolskiej. Chirurgów dziecięcych jest bardzo mało i bardzo trudno stworzyć zespół lekarzy – podkreślił dr Łopata. 
 
Specjaliści z nowego oddziału będą zajmowali się zróżnicowanymi schorzeniami narządu ruchu u dzieci i młodzieży. – Zajmiemy się leczeniem wad narządu ruchu zarówno wrodzonych, z którymi mamy do czynienia u dzieci bardzo małych, już od okresu noworodkowego, jak i wad nabytych, które powstają w późniejszym okresie życia wskutek różnych chorób bądź urazów. Będziemy przeprowadzać m.in. zabiegi artroskopowe w zakresie kolana i barku – doprecyzował ordynator ortopedii dziecięcej.
 
Źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach