WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.02.2023Gliwice: Zagrają dla Hospicjum. Ty też możesz pomóc!

 
Aż 40 drużyn, atrakcje dla kibiców i dwa dni pełne sportowych wrażeń czekać będą na gości charytatywnego turnieju „Gramy dla Hospicjum”, organizowanego przez Marco Football Center we współpracy z Fundacją MarcoPomaga. Środki zebrane podczas imprezy trafią do Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Gliwic, a także innych miast!
 
Piłkarską rywalizację zawodników podczas charytatywnego turnieju „Gramy dla Hospicjum” będzie można oglądać w najbliższy weekend, 4–5 lutego w ośrodku Marco Footbal Center przy ul. Ceglarskiej 40a w Gliwicach. Początek imprezy zaplanowano na godz. 8.30. 
 
Oprócz emocjonujących rozgrywek na gości turnieju czekać będą także inne atrakcje. A wszystko w szczytnym celu.
– Celem turnieju jest wsparcie działalności hospicjum – instytucji, która codziennie z wielkim zaangażowaniem i oddaniem opiekuje się najciężej chorymi. Fachowa opieka i wsparcie, na które mogą liczyć podopieczni gliwickiej placówki są najważniejsze, ale potrzebna jest również pomoc w tej działalności. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki, potrzebne są pieniądze, za które będzie można rozbudować placówkę, wyremontować oddziały, kupić nowy sprzęt i wyposażenie – mówi Marta Legut-Piechocińska z Fundacji MarcoPomaga.
 
W tym roku zainteresowanie udziałem w turnieju było bardzo duże. Zgłosiło się aż 40 drużyn, z których każda przekazała wpisowe w wysokości 2 tys. zł. 
 
Oprócz środków przekazanych przez drużyny podczas turnieju, na który zaproszeni są gliwiczanie i mieszkańcy innych miast, wolontariusze z Hospicjum Miłosierdzia Bożego będą również zbierać do puszek dobrowolne datki. 
Spotkajmy się i wspólnie zagrajmy dla hospicjum!
 
Źródło: UM Gliwice