WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.08.2023Gliwicka palmiarnia coraz bardziej popularna wśród turystów!

 
Gliwicka Palmiarnia od lat cieszy się ogromna sympatią Gliwiczan, przyciąga też do naszego miasta turystów. Wygląda na to, że przyciąga skutecznie. Tylko w pierwszym półroczu 2023 r. gliwickie tropiki odwiedziło 120 389 osób!
 
Palmiarnia Miejska w parku Chopina to wyjątkowe miejsce w centrum miasta. Ulokowano tam niezwykłe okazy fauny i flory, które cieszą zmysły odwiedzających gości. Są rośliny cytrusowe i przyprawowe, wykorzystywane w codziennym życiu oraz kaktusy, egzotyczne palmy i tematyczne akwaria z kilkudziesięcioma gatunkami ryb zamieszkujących wody różnych kontynentów – w pawilonie akwarystycznym można podziwiać okazy z Amazonki, Tanganiki, rzek polskich i rzek Azji południowo-wschodniej. 
 
Jest na co popatrzeć! Potwierdzają to statystyki. Tylko w pierwszym półroczu Palmiarnię odwiedziło aż 120 389 osób. W ciągu całego 2022 r. było to 178 836 zwiedzających, a w 2021 roku (czas pandemii) 77 031 osób. 
– Przypominamy, że do końca wakacji na odwiedzających czeka wystawa fotograficzna „Storczyki Polski”. Kolekcja przedstawia wybrane gatunki storczyków, które zostały uwiecznione przez fotografów Justynę Soskę oraz Radosława Gwóźdź. Zapraszamy do odwiedzin – mówi Patrycja Cieślok-Sorowka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. 
 
Więcej informacji na temat Palmiarni można znaleźć na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl
 
Źródło: UM Gliwice