WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

27.11.2023Gliwickie Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Jak co roku Gliwice pamiętają o Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnością. Z tej okazji we wtorek, 5 grudnia, spotkamy się na Scenie Bojków, by wspólnie świętować akceptację, tolerancję i równouprawnienie. W programie kiermasz rękodzieła, występy artystyczne osób z niepełnosprawnościami oraz konsultacje z pracownikami gliwickiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gwiazdą spotkania będzie Rafał Brzozowski. Obowiązują bezpłatne wejściówki – od wtorku (28 listopada) do odebrania w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej na terenie Centrum Przesiadkowego. Liczba miejsc ograniczona!
 
 
Gliwickie obchody to impreza integracyjna organizowana przez Miasto Gliwice i Centrum Kultury Victoria z okazji przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Skierowana jest przede wszystkim do osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin oraz opiekunów, ale także do zainteresowanych mieszkańców. Celem obchodów jest m.in. przypomnienie o prawie osób z niepełnosprawnością do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego. Ich  aktywizacja społeczna i zawodowa oraz dążenie do likwidacji barier to ważne elementy polityki społecznej miasta, wynikające z „Programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych dla Miasta Gliwice na lata 2020–2025”.
 
Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się we wtorek, 5 grudnia, na Scenie Bojków przy ul. Parkowej 5. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 od kiermaszu rękodzieła autorstwa osób z niepełnosprawnościami. Na zainteresowanych czekać będzie również punkt konsultacyjny Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach, którego pracownicy odpowiedzą na pytania związane z nowymi zasadami udzielania świadczenia pielęgnacyjnego.
 
Część artystyczna imprezy rozpocznie się o godz. 14.00. Na scenie wystąpią m.in. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Gliwicach. Natomiast gwiazdą spotkania będzie Rafał Brzozowski, który zaprezentuje program muzyczny „Jaka to melodia”. Po koncercie przewidziano także czas na autografy i wspólne zdjęcia z muzykiem, a także rozmowy przy drobnym poczęstunku.
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują jednak wejściówki, które od wtorku, 28 listopada, będzie można odebrać w CIKiT przy ul. Składowej 8a (Centrum Przesiadkowe), czynnym od wtorku do soboty w godz. od 9.00 do 17.00. Uwaga! Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 bilety. 
 
 
Fot. Pexels
Źródło:www.gliwice.eu