WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.09.2022Haczyk - Gliwickie Spotkania Literackie

 
Tegoroczna edycja będzie okazją do przyjrzenia się biografiom w szerokim kontekście literackim i artystycznym.
 
Nietuzinkowe postacie i ich oryginalna twórczość na różnych polach. Sylwetki ludzi goszczących na pierwszych stronach gazet, ale też tych, których istnienie ocalono od zapomnienia. Miejsca będące świadkami epokowych wydarzeń, których historia staje się kluczem do zrozumienia naszej tożsamości.
 
Wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy nie tylko o życiorysach wybitnych postaci, które zapisały się w annałach, ale również biografiach miejsc – przestrzeni, miast, krajów, za którymi kryją się, często nieznane szerszej publiczności, fakty. Ponadto postawimy na podkreślenie lokalnej historii. Mobilna gra miejska, historyczne spacery po mieście i spotkanie z historykiem badającym dzieje Gliwic pozwoli mieszkańcom na lepsze poznanie „małej ojczyzny”, a dla dzieci i młodzieży będzie szansą na udział w nieszablonowej lekcji historii.
 
Na „Biografie (nie)oczywiste” złożą się:
  • spotkania autorskie,
  • panel dyskusyjny „Jak opisać życie i czytać o miejscach?”,
  • dwie wystawy fotografii,
  • pokaz filmu połączony ze spotkaniem autorskim,
  • warsztaty z animacji poklatkowej, karykatury, pisania dzienników i wspomnień oraz tworzenia fabuł gier na podstawie biografii historycznych,
  • rodzinna gra miejska w aplikacji ActionTrack,
  • spacery historyczne po Gliwicach,
  • spotkanie z badaczem lokalnej historii.
 
Projekt jest skierowany do szerokiej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferta dla każdej z grup będzie dostosowana do wieku i wrażliwości odbiorców.
 
Działania zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
 
Zapraszamy do udziału w 5. Haczyku – Gliwickich Spotkaniach Literackich.
 
Rozpoczęcie: 20 września 2022 r.
 
Zob. PROGRAM WYDARZEŃ
 
Źródło: MBP Gliwice