WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

14.03.2024Kolejna edycja Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci

 
Zdrowie jest najważniejsze, warto zatem dbać o nie przy każdej okazji już od najmłodszych lat. A jeśli ta troska jest połączona z dobrą zabawą – tym lepiej. Najbliższa sposobność do darmowych badań, konsultacji i przeróżnych atrakcji przygotowanych przez Miasto nadarzy się w  sobotę, 23 marca, w Centrum Handlowym Forum przy ul. Lipowej. Zapraszamy na VI Gliwicką Akademię Zdrowia Dzieci. 
 
Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci to projekt realizowany od 2016 r. przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wydarzenie promuje zdrowie wśród najmłodszych gliwiczan oraz ich opiekunów. 
W VI edycji zaplanowano m.in. badania wad postawy u dzieci, warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci, konsultacje z psychologiem, edukacyjną podróż w krainę zdrowia, stoiska stomatologiczne (zabawy z misiem Smajlusiem, badanie ząbków, dekorowanie szczoteczek do zębów), zabawy sensoryczne, guizy, gry, łamigłówki i eksperymenty oraz zagadki o tematyce zdrowotnej i zabawy „Nakarm królika”, a także tworzenie z kolorowego papieru trójwymiarowych i harmonijkowych owoców czy warzyw. Będą też zajęcia manualne związane ze świętami wielkanocnymi, występy artystyczne najmłodszych i mnóstwo niespodzianek. Akcja potrwa od godz. 14.00 do 17.00.
 
Źródło:www.gliwice.eu
Fot. M.Buksa/UM Gliwice