WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.03.2024Konsumencie – sprawdzaj, czytaj, pytaj!

15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta i Europejski Dzień Konsumenta. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, jakie prawa przysługują nam jako konsumentom oraz jaką pomoc oferuje mieszkańcom Miejski Rzecznik Konsumentów. Tego dnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rusza także z ogólnopolską kampanią społeczną „Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!”.
W ramach kampanii UOKiK ostrzega przed fałszywymi ofertami, które uwiarygadniane są wizerunkami znanych osób bez ich wiedzy. 
 
– Superokazja? Jeden klik i zysk w mig? Każdy z nas może być kuszony reklamami inwestycji ukazywanych jako zyskowne, bez ryzyka – w waluty, kryptoaktywa, weksle, akcje dużych firm lub obligacje. Zapraszamy media, instytucje i organizacje do wspólnych działań. Ty też możesz podzielić się wiedzą – już od poniedziałku na uokik.gov.pl wszystkie informacje, również do wykorzystania przez Ciebie. Każdy z nas może paść ofiarą cyberoszustów. Włącz się w akcję społeczną: Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj! – zachęca UOKiK. 
 
Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie https://uokik.gov.pl/odliczamy-swiatowy-dzien-konsumenta
 
Miejski Rzecznik Konsumentów w Gliwicach
 
Nie każdy mieszkaniec Gliwic wie, że w filii Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A (w pokoju 106 A na I piętrze) działa Miejski Rzecznik Konsumentów. Funkcję tę pełni Anna Nidzińska, która na co dzień zajmuje się rozpatrywaniem spraw konsumenckich, udzielaniem bezpłatnych porad i informacji prawnych w zakresie ochrony interesów konsumentów, a także pomaga w rozwiązywaniu sporów konsumenckich z przedsiębiorcami. Z nieodpłatnej pomocy rzecznika w zakresie porady prawnej lub interwencji do przedsiębiorcy w przypadku naruszenia praw konsumenta może skorzystać każdy mieszkaniec Gliwic.
 
Szczegółowe informacje na temat pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów dostępne są na stronie https://bip.gliwice.eu/miejski-rzecznik-konsumentow
 
Z okazji Światowego Dnia Konsumenta Miejski Rzecznik Konsumentów w Gliwicach życzy wszystkim konsumentom – mieszkańcom Gliwic udanych transakcji, korzystnych i prawidłowo realizowanych umów konsumenckich, dobrej jakości zakupionych towarów i usług oraz poszanowania praw konsumentów przez przedsiębiorców. To święto każdego z nas, bo wszyscy jesteśmy konsumentami! 
 
Źródło:www.gliwice.eu