WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

14.01.2022Kulturalny rozkład jazdy w Gliwicach

W Gliwicach jest prezentowanych obecnie wiele ciekawych wystaw – warto kilka z nich zobaczyć w nadchodzący weekend. W sobotni wieczór polecamy natomiast zajrzeć do Cechowni w Nowych Gliwicach – odbędzie się tam bardzo ciekawy wernisaż wystawy fotografii Pawła Romana i koncert Honky Tonk.
 
sobota 15 stycznia:
  • Od godz. 10.00 do 11.00 Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4–5) zaprasza na Mini Nutki, czyli warsztaty umuzykalniające dla dzieci. Zajęcia oswajają i uwrażliwiają najmłodszych z muzyką, dźwiękami, różnymi ich aspektami i kształtują poczucie rytmu u dzieci.
  • O godz. 11.00 i 13.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędą się warsztaty rzeźbiarskie. Pierwsze spotkanie, „Zimowe inspiracje”, adresowane jest do dzieci do lat 12 z rodzicami bądź opiekunami; drugie, „Krajobrazy fantastyczne”, to warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych.
  • O godz. 18.00 w Cechowni (Nowe Gliwice, ul. Bojkowska) rozpocznie się wernisaż wystawy fotograficznej „Portrety w oparach chemii” Pawła Romana. Artysta wykonuje fotografie na szkle w technice mokrego kolodionu.
  • Tuż po wernisażu, o godz. 19.00, w Cechowni rozpocznie się koncert Honky Tonk. Zapraszamy na retro-elektroakustyczną podróż przez dekady z utworami własnymi i zaskakującymi interpretacjami znanych coverów.
 
niedziela 16 stycznia:
  • W podwórku przy ul. Bednarskiej 8 o godz. 19.00 wystąpi Irena Salwowska – laureatka wielu festiwali, przeglądów i konkursów piosenki poetyckiej.
 
poza tym:
  • Niezmiennie zapraszamy do Muzeum w Gliwicach, by zobaczyć dwie arcyciekawe wystawy. W Willi Caro prezentowana jest ekspozycja „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku”, a w Czytelni Sztuki (w budynku Willi Caro) – wystawa fotograficzna „Naga Portret i akt 1959–1966” Kazimiery Dyakowskiej.
  • Warto zajrzeć do Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Partyzantów 25) i zobaczyć wystawę prac Wojciecha Kotylaka „Tak sobie próbuję rysować...”. Na ekspozycji portretów w ołówku można zobaczyć wycinek twórczości gliwickiego artysty.
  • „Ziemię Świętą w obiektywie Stanisława Ligonia” można obejrzeć w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17). Autor w czasie pobytu w Palestynie fotografował miejsca, zabytki i życie codzienne mieszkańców.
  • W galerii Perkoz (Filia nr 5 MBP w Gliwicach, ul. Perkoza 12) prezentowana jest wystawa fotograficzna „Bottrop – oczami młodych”. Warsztaty fotograficzne dla blisko 30 młodych ludzi z bottropskich szkół Janusz-Korczak-Gesamtschule i Willy-Brandt-Gesamtschule przeprowadziła Janina Steinmetz – berlińska fotografka.
  • Do 18 stycznia można wziąć udział w konkursie plastycznym dla dzieci „Za co lubię WOŚP?”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w kalendarzu na Kultura.gliwice.eu.
 
Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!
 
Źródło: UM Gliwice