WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.11.2023Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy? Która sprawdzi się lepiej?

Jaka lodówka będzie lepsza? Wolnostojąca czy do zabudowy? Każde z rozwiązań ma swoje zalety - dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę i jakie aspekty porównać, by wybrać najlepszy model! Poznaj polecane marki i sprawdź, która z nich będzie najlepszym zakupem do twojej kuchni!

 

Czym się kierować, wybierając lodówkę?


Chcesz kupić lodówkę, która posłuży ci przez wiele lat? To ważna decyzja - w końcu takiego urządzenia nie wymienia się często! Dlatego zacznij od określenia budżetu, w którym chcesz się zmieścić. Dobrze oceniane chłodziarko-zamrażarki możesz kupić za ok. 2000 zł, a nawet mniej. Bardziej pojemne, innowacyjne sprzęty typu side by side to wydatek kilkukrotnie większy! Dlatego warto najpierw określić swoje potrzeby i zwyczaje zakupowe. Do kawalerki możesz rozważyć nawet lodówkę podblatową z wewnętrznym zamrażalnikiem. Dla jednej lub dwóch osób, zwłaszcza często stołujących się na mieście, będzie wystarczającą opcją. Masz większą rodzinę i dużo miejsca w kuchni? Rozważ lodówkę side by side. Nie kupuj jednak sprzętu na zapas! Może się okazać, że wcale nie potrzebujesz aż tyle przestrzeni do przechowywania, bo zakupy robisz regularnie w osiedlowych sklepach i nie mrozisz zapasów z ogródka lub działki. Wtedy taki wydatek nie tylko nie będzie nieuzasadniony, ale narazi cię na wysokie rachunki. Duże lodówki zużywają sporo prądu - a to przecież urządzenia, które pracują cały czas! Bardzo uniwersalnym wyborem jest chłodziarko-zamrażarka. Taki sprzęt sprawdzi się w praktycznie każdej kuchni. Dzięki temu, że możesz wybierać w modelach o różnych wymiarach, masz szansę precyzyjnie dopasować zakup do twoich potrzeb. Nic dziwnego, że tego typu lodówki cieszą się dużą popularnością!

 

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?

Gdy ustalisz, jakiego rodzaju lodówki szukasz, pora określić, czy ma być to sprzęt wolnostojący czy do zabudowy. Jeśli zdecydujesz się na dobrze oceniany model popularnego producenta, będziesz zadowolony z zakupu - niezależnie od tego, czy finalnie kupisz model do zabudowy, czy nie.

Dla kogo lodówka do zabudowy? Przede wszystkim dla estetów i osoby, które już wcześniej zdecydowały się na tak urządzoną kuchnię. Wnętrze wygląda spójnie, a duży sprzęt nie przytłacza harmonijnie umeblowanej przestrzeni. Ma to znaczenie zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach! Lodówka do zabudowy ma też wiele praktycznych zalet. Przede wszystkim - łatwiej utrzymać ją w czystości. Odpada pieczołowite czyszczenie odcisków palców z frontu urządzenia - to uciążliwy obowiązek w przypadku sprzętów wolnostojących. Co więcej, zabudowana lodówka pracuje dyskretniej - do zasługa dodatkowej izolacji. W końcu - łatwiej wymienić jeden sprzęt na drugi. Nie musisz poświęcać czasu na staranny dobór odcienia urządzenia - tak, by pasowało ono do zmywarki lub kuchenki.

Czy takie rozwiązanie ma w ogóle wady? Główną jest bardziej skomplikowany montaż urządzenia i trudniejszy dostęp do urządzenia w przypadku awarii. Powinieneś mieć także odpowiednio dużo miejsca na w kuchni - nie w każdej dodatkowe centymetry na obudowę są możliwe do swobodnego zmieszczenia.

A modele wolnostojące? Dzisiaj wybór tego typu sprzętów na rynku jest bardzo duży! Możesz swobodnie wybierać spośród dobrze zaprojektowanych urządzeń. Producenci wyszli naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy chcą mieć gustownie urządzone wnętrze. Lodówki nie są już białymi klockami, ale ciekawie wyglądającymi sprzętami, które dobrze prezentują się obok nowoczesnych mebli! Są również modele w stylu retro, które mogą być prawdziwą ozdobą kuchni!
Lodówka wolnostojąca daje ci dużo możliwości ustawienia sprzętu i ewentualnej zmiany koncepcji, jeśli będzie taka konieczność. To również prosty montaż i szybki dostęp do urządzenia w przypadku awarii. Masz także większy wybór sprzętów czołowych producentów.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj lodówki się zdecydujesz, sprawdzaj modele uznanych marek. Masz wówczas pewność, że posłużą ci one przez długi czas! Sprawdź modele wolnostojące i lodówki do zabudowy w sklepie MediaMarkt!

 

Materiał partnera.