WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.09.2022Maturzyści - zapraszamy do Gliwic! Przed nami Śląski Salon Maturzystów!

 
Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich, najważniejsze informacje o maturze 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych, a także spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie - to program Śląskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Impreza odbędzie w dniach 19-20 września w Gliwicach, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.
 
Śląski Salon Maturzystów skierowany jest do przyszłorocznych maturzystów, a także uczniów młodszych klas oraz nauczycieli, pedagogów i doradców zawodowych. Celem imprezy jest przekazanie uczniom najnowszych informacji o maturze 2023 oraz pomoc w wybraniu optymalnej ścieżki kariery.
 
Głównym tematem spotkań będą zmiany w maturze w 2023. Eksperci OKE z Jaworzna omówią jej zasady ogólne oraz te, które dotyczą przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.
 
W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.
 
Uczestnicy wydarzenia odbiorą też bezpłatną publikację „Perspektyw” – „Informator dla Maturzystów 2023”.
 
Salon Maturzystów 2022 został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Przewodniczącego KRASP, rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka.
 
Więcej informacji tutaj: https://bit.ly/3BIVvDe
 
Źródło: Politechnika Śląska w Gliwicach