WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.11.2023Memoriał Ryśka Pilcha w Gliwicach

We wtorek, 14 listopada, odbędą się Drugie Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha. Na ściance wspinaczkowej Chwyciarni PreZero Areny Gliwice zmierzą się uczestnicy z całej Polski. Gościem specjalnym będzie Aleksandra Mirosław, dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce na czas. Kibice mile widziani! Wstęp wolny. 
 
Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością to forma upamiętnienia postaci Ryśka Pilcha "Rico" - wspinacza skałkowego wieloletniego członka Gliwickiego Klubu Wysokogórskiego. W swojej karierze wytyczył wiele dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i w Tatrach. Od 2015 roku był  podopiecznym Fundacji Różyczka, chorował na stwardnienie rozsiane i po długiej walce z chorobą odszedł w listopadzie 2020 r.
 
Memoriał to również okazja do sportowej rywalizacji, integracji i zacieśniania więzi z osobami o podobnych zainteresowaniach oraz do spotkania z ludźmi gór i wspinaczami. W tym roku gościem specjalnym imprezy będzie Aleksandra Mirosław, mistrzyni świata we wspinaczce na czas z medalową szansą olimpijską w tej dyscyplinie.
W zawodach, które odbędą się w PreZero Arenie Gliwice przy ul. Akademickiej 50, 14 listopada, w godz. od 9.00 do 15.00, weźmie udział 150 zawodników z niepełnosprawnościami z całej Polski. 
– Takiej atmosfery radości, wsparcia, z lekkim tylko posmakiem rywalizacji, podkręconej muzyką i kolorowymi reflektorami, nie spotyka się zazwyczaj na żadnych zawodach. Nad przejściami zawodników czuwać będą profesjonalni sędziowie wspinania sportowego. Ubiegłoroczny memoriał pokazał, jak ważne i potrzebne są takie wydarzenia i od razu wiadomo było, że na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez sportowych w  Gliwicach – mówią organizatorzy. 
 
Wydarzenie organizuje Fundacja Różyczka przy współpracy z Chwyciarnią PreZero Arena Gliwice. Patronat Honorowy sprawuje nad nim Polski Związek Alpinizmu. (mf)
 
Program zawodów:
8.30-9.15 rejestracja uczestników
9.30 - uroczyste otwarcie II Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych dla Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha z udziałem Prezydenta Miasta Gliwice
9.45 - energetyczna zumba dla wszystkich zawodników i kibiców zawodów
10.00 - rozpoczęcie zawodów, start w dwóch kategoriach – wspinanie klasyczne oraz wspinanie na czas: kobiety i mężczyźni
13.00 - prelekcja Aleksandry Mirosław, konkurs z nagrodami dla widowni
13.45 – wielki finał 4 najlepszych zawodników w obu kategoriach : kobiety i mężczyźni
14.15 - występ specjalny Roberta Matuszuka z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Fundacji Oczami Brata z Częstochowy. Uroczysta dekoracja zwycięzców w obu kategoriach oraz wszystkich uczestników zawodów. Medale wręczy Aleksandra Mirosław.
15.00 - zakończenie zawodów
 
 
Fot. materiały organizatora
Źródło:www.gliwice.eu