WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.05.2023Mieszkaniec Chorzowa nagrywał wykroczenia kierowców i żądał od nich pieniędzy! Teraz sam może mieć problemy!

 
Kryminalni z chorzowskiej „dwójki” zatrzymali 42-latka, który szantażował kierowców. Mieszkaniec Chorzowa rejestrował wykroczenia popełniane przez kierujących, a następnie żądał od nich pieniędzy grożąc, że zgłosi ich przewinienie drogowe na Policję. Kryminalni szybko ustalili tożsamość i zatrzymali 42-latka.
 
Zdjęcie przedstawia zatrzymanego podczas pobierania odcisków palców.
W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji II w Chorzowie trafiły zgłoszenia dotyczące mężczyzny, który w okolicach rynku miał rejestrować wykroczenia kierowców. Następnie podchodził do nich i żądał pieniędzy. Groził, że jeśli ich nie otrzyma, nagranie trafi na Policję i oprócz wyższej kwoty mandatu będą nałożone punkty karne. Jedna z ofiar szantażysty zarejestrowała jego wizerunek i poinformowała o sprawie Policję. Kryminalni błyskawicznie ustalili tożsamość szantażysty. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania, za co grożą nawet 3 lata więzienia. Śledczy w tej chwili potwierdzili 3 tego typu przypadki. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że pokrzywdzonych może być więcej.
 
Osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji, proszone są o kontakt z policjantami z chorzowskiej „dwójki” pod nr tel. 47 85 456 10, lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl
 
Źródło: Śląska Policja