WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

27.05.2022Moc atrakcji w Sośnicy!

 
Kreatywne warsztaty rękodzielnicze, zawody sportowe, pokaz iluzji i grupy rekonstrukcyjnej, prezentacja rzemiosła artystycznego, degustacja, dmuchańce – to tylko niektóre z licznych atrakcji, które 28 maja będą czekały na mieszkańców na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Sośnicy. Przed nami VII Sośnicki Festyn Oświatowy pod honorowym patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.
 
W sobotę, 28 maja (w godz. od 14.00 do 18.00), na terenie ZSE-T przy ul. Sikorskiego 132 odbędzie się VII Sośnicki Festyn Oświatowy. Wydarzenie rozpocznie się przemarszem ulicami Sośnicy przy dźwiękach Orkiestry Dętej KWK „Sośnica” i występami uczniów ZSE-T, SP nr 21, ZSO nr 14,ZPM Nr 1,  przedszkolaków z przedszkola „Animator” oraz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Środowiskowego Domu Samopomocy.
 
Zaplanowano pokazy grupy rekonstrukcyjnej „Białogród – Osada Warowna”, prezentację rzemiosła artystycznego, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych z garncarstwa, tkactwa, barwiarstwa i wicia wianków. Będą też dmuchańce, bumper ball i balony.
W części sportowej rozegrane zostaną turnieje siatkówki, piłki nożnej i piłki ręcznej. Odbędą się gry i zabawy dla dzieci i animacje. Uczestnicy festynu zobaczą też pokazy przygotowane przez strażaków, policjantów, strażników miejskich i Kopalnię Talentów Sośnica. Ośrodek Pomocy Społecznej zapewni atrakcje w ramach projektu „Aktywnie dla Gliwic”, prowadząc warsztaty filcowania, a iluzjonista Krystian Bączyński przeniesie uczestników festynu w świat magii i czarodziejskich sztuczek. Będzie też można oznakować swój rower i wziąć udział w akcji charytatywnej „Dreams&Teams”. Smakowitym akcentem będzie degustacja potraw kuchni słowiańskiej.
Organizatorem wydarzenia jest ZSE-T. 
 
Źródło: UM Gliwice