WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.02.2023Muzyka wiedeńska w Gliwicach!Które europejskie miasto słynie z najwytworniejszych balów? Oczywiście Wiedeń! 19 lutego do stolicy Austrii przeniesie nas Zespół Muzyki Salonowej Eleganza.
 

Gliwicki karnawał zakończy uroczysty koncert muzyki klasycznej. Będzie klasycznie, lekko i bardzo tanecznie. Poza muzyką uznanych mistrzów, takich jak Strauss czy Elgar, usłyszymy także kompozycje twórców nieco zapomnianych.
Ángel Villoldo był argentyńskim mistrzem tanga. To on nadał argentyńskiemu tangu stosowaną do dziś formę muzyczną, czyli takt 2/4 i charakterystyczny, ostry rytm. Jo Knümann ze swoją „Orkiestrą bez nut” grał w czołowych kawiarniach dwudziestolecia międzywojennego, takich jak takich jak Café Vaterland w Berlinie czy Alster Pavilion w Hamburgu. W swoich kompozycjach, pisanych głównie dla orkiestr salonowych, sięgał do muzyki ludowej różnych krajów.
 
Ostatki z Eleganzą rozpoczną się o godz. 18.00 w niedzielę 19 lutego na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3). Bilety w cenie 55 zł są do nabycia w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57), kina Amok i teatr.gliwice.pl. Miasto Gliwice dofinansowuje wydarzenie.
 
Źródło: gliwice.eu