WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.11.2023Nadchodzi Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Najprawdziwszy święty Mikołaj na gliwickim Rynku! Co jeszcze czeka nas podczas pierwszego weekendu magicznego Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego?
 
Zgodnie z tradycją w samym środku Gliwic, na Rynku, już 2 grudnia zabije świąteczne serce miasta. Kiermaszowe stoiska, jak co roku, pełne będą piernikowych serc, propozycji prezentów gwiazdkowych, ozdób choinkowych a nawet potraw na wigilijny stół. W tym roku  w jednym z drewnianych domków kupieckich, pod szyldem „Made in Gliwice,” można będzie znaleźć także rękodzieło gliwickich artystów.
 
Tradycyjnie, każdego dnia, wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z niezwykłych atrakcji: świątecznej ciuchci dla dzieci, karuzeli wiedeńskiej, wieży serwującej aromatyczne grzane wino, oraz rozświetlonego koła młyńskiego, z którego będzie można podziwiać urokliwą panoramę Gliwic.
 
Ponadto każdy z grudniowych weekendów od godziny 16.00 będzie obfitował w świąteczne propozycje kulturalno-rozrywkowe, niespodzianki muzyczne, ciekawe spotkania i różnorodne atrakcje – w pierwszą jarmarkową sobotę sceną zawładną artyści bezpośrednio związani z naszym miastem! Na początek w ruch pójdą pompony i pałeczki  a przed gośćmi zatańczą Mikołajki, czyli Mażoretki Pantery CKV. Następnie czeka nas niezwykła, muzyczna podróż w świątecznym klimacie podczas „Kiermaszu Świątecznych Piosenek”, czyli Koncertu Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz występu „Prywaciarzy Świątecznie”.
 
Święty Mikołaj, na którego z niecierpliwością czekają najmłodsi w tym roku odwiedzi Gliwice już 3 grudnia i w prezencie zapewni nam masę atrakcji. Towarzyszyć mu będą  kolorowe Elfy, które dadzą taneczny popis na świątecznej scenie! W pierwszą niedzielę wydarzenia Gliwicki Rynek zaczarują także dwie artystki z Ukrainy, które za pomocą baniek mydlanych i piasku zaprezentują show z pogranicza magii i baśni. Zebrani goście będą bawić się przy największych hitach uwielbianego przez wielu, świątecznego filmu ,,Kevin sam w domu”. Nie zabraknie też wielu atrakcyjnych konkursów!
 
 
Fot. M. Buksa / archiwum UM w Gliwicach
Źródło: www.gliwice.eu