WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.12.2022Nietypowa - świąteczna wystawa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach!

Na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej oglądać można wystawę nietypowych geometrycznych ozdób choinkowych. Wykonali je studenci pierwszego roku budownictwa.

 
Ponad 200 ozdób powstało w ramach przedmiotu: geometria wykreślna i rysunek techniczny. Projektowanie świątecznych figur geometrycznych to wieloletnia tradycja tych zajęć. W tym roku studenci musieli wykonać geometryczne ozdoby choinkowe. 
–Założenia pracy były takie, że model ozdoby nie może być większy niż 250 x 250 x 250 mm i nie mniejszy niż 150 x 150 x 25 mm. Jego masa nie mogła przekraczać 100 gram. Ozdoby musiały być wykonane z materiałów ekologicznych, a cena materiału nie powinna przekroczyć 10 zł –  powiedział dr inż. Krzysztof Tytkowski z Katedry Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli.
 
Prace inspirowane geometrią, zostały wykonane z różnych materiałów: papieru, tektury, drewna, styropianu a na każdej z nich jest logo Politechniki Śląskiej. Studenci wykazali się dużą pomysłowością. – Myślę, że to bardzo ciekawa forma zajęć, która  rozwija kreatywność studentów. To trochę taka odskocznia od tej rzeczywistości, którą mamy na co dzień. Możemy zrobić jakąś konstrukcję, wykonać ją od początku do końca – powiedział student Miłosz Ostałowski.
– To była fajna odskocznia od codziennych obliczeń i mogliśmy wykazać się kreatywnością – dodaje Jakub Lewandowski.
 
Wystawa geometrycznych ozdób to kolejna przedświąteczna akcja studentów Wydziału Budownictwa. W poprzednich latach projektowali i wykonywali m.in. geometryczne choinki. Wstawę można oglądać do 6 stycznia.
 
Źródło: Politechnika Śląska w Gliwicach