WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

09.11.2023Park przy ul. Staromiejskiej w Gliwicach przeszedł metamorfozę

 
Odnowione alejki spacerowe, komfortowe ławki i ponad 800 świeżo nasadzonych roślin, okalających centralny punkt zieleńca – pomnik Powstańców Śląskich, a to wszystko w otoczeniu Kanału Gliwickiego, Kłodnicy i starych, rozłożystych drzew, których liście przybrały jesienne barwy. Tak prezentuje się sąsiadujący ze Śluzą Łabędy park przy ul. Staromiejskiej w Gliwicach odnowiony w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2023.
 
 
Z nowej, atrakcyjnej przestrzeni, znajdującej się pomiędzy rzeką Kłodnicą i Kanałem Gliwickim w Łabędach, mieszkańcy mogą korzystać od wtorku, 7 listopada.
 
W ramach przeprowadzonych na terenie parku prac odtworzone zostały dotychczasowe alejki parkowe, przy których zamontowano 8 ławek i 6 koszy na śmieci. Pojawiły się także nowe krzewy ozdobne, byliny i kwiaty, a wśród nich: 306 bodziszków wspaniałych, 144 jałowce rozesłane, 116 funkii – host, po 101 rudbekii owłosionych i cisów pospolitych oraz 36 hortensji bukietowych.
 
Jak informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych – w przyszłości ma się tam również pojawić alejka od strony Kłodnicy, która zostanie wykonana po uzyskaniu zgody Wód Polskich, do których należy część terenu.
 
Na realizację zadania przeznaczono 400 tys. zł ze środków budżetu miasta. 
 
 
Źródło:www.gliwice.eu
Fot. P. Cieślok-Sorowka/MZUK