WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.10.2022Piast Gliwice bez punktów

 W poniedziałkowym spotkaniu 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (10 października) Piast Gliwice przegrał na swoim stadionie z Widzewem Łódź 1:2. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michael Ameyaw, a dla gości trafili Jordi Sanchez i Kristoffer Hansen.
 
Na początku rywalizacji goście stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich. Piast dłużej utrzymywał się przy piłce, ale to zawodnicy Widzewa częściej uderzali na bramkę. Ich ataki przyniosły pozytywny efekt w 27. minucie, kiedy to do siatki trafił Jordi Sanchez. Hiszpan pokonał Františka Placha mocnym strzałem po dobrym podaniu Patryka Stępińskiego. To trafienie podrażniło Niebiesko-Czerwonych, którzy dążyli do odrabiania strat. Wśród gliwiczan próbowali między innymi Patryk Dziczek i Rauno Sappinen.
 
W drugiej części meczu więcej z gry mieli podopieczni Waldemara Fornalika, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. Bardzo aktywni byli na prawej stronie Grzegorz Tomasiewicz i Tomasz Mokwa, a swoją sytuację miał również Kamil Wilczek. Skuteczniejsi byli przyjezdni, którzy wypunktowali Piasta, strzelając drugiego gola za sprawą rezerwowego Kristoffera Hansena. Pod koniec spotkania straty zmniejszył Michael Ameyaw, który wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.
 
źródło: Biuro Prasowe GKS Piast SA
fot. piast-gliwice.eu