WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.09.2023Policja z Gliwic wyjaśnia przyzyny pożaru w Sośnicowicach!

 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach wyjaśniają przyczyny pożaru, który miał miejsce wczoraj, tj. 3 września, w Sośnicowicach przy ulicy Granicznej. Pożar objął dwa budynki jednorodzinne i uszkodził elewację trzeciego.
 
Zgłoszenie o pożarze domów w Sośnicowicach przy ulicy Granicznej zostało odebrane przez służby ratunkowe wczoraj, po godzinie 13. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków oraz funkcjonariuszy policji.
 
Wstępne ustalenia wskazują, że zarzewie pożaru znajdowało się w rejonie wiat garażowych na styku dwóch sąsiadujących posesji. Początkowo ogień zniszczył pojazdy znajdujące się pod wiatami, a następnie rozchodząc się symetrycznie, przeniósł się na dwa sąsiadujące budynki mieszkalne. W akcji ratowniczej zaangażowani byli strażacy z KM PSP z Gliwic, jak również strażacy ochotnicy z OSP. Ci ostatni po zakończonej akcji, zabezpieczyli dachy obu budynków.
 
 
Na miejsce pożaru przybył także przedstawiciel samorządu miasta i gminy Sośnicowice — wiceburmistrz Barnard Wilczek, który zapewnił mieszkańców dotkniętych zdarzeniem o wsparcie w postaci tymczasowego zakwaterowania.
 
Wśród pokrzywdzonych żywiołem są dzieci w wieku szkolnym. Pożar spowodował duże straty materialne, ważne jednak, że nikt nie zginął, ani też nie ucierpiał fizycznie.
 
Źródło: KMP Gliwice