WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.05.2023Pracowali non stop przez 24 godziny. Zmienią przyszłość podróżowania.

 
Zegarek zapewniający bezpieczeństwo w podróży, planowanie trasy ze wsparciem sztucznej inteligencji, łatwiejsze płatności czy gra dla miłośników zwiedzania świata. To tylko niektóre pomysły, które pojawiły się na hackathonie “Future Traveller”.
 
W dniach 19-20 maja w Katowicach odbył się 24-godzinny maraton programistyczny. Uczestnicy wydarzenia projektowali i kodowali rozwiązania, wykorzystujące nowoczesne technologie w branży travel. W programie znalazło się kilka wyzwań tematycznych, m.in. w obszarach Artificial Intelligence (AI), Internet of Things (IoT), Visual technology (AR and VR) customer experience, personification, recommendations, smart travel, payments.
Hackathon był dla nas idealną okazją do przetestowania naszych umiejętności programistycznych, kreatywności i umiejętności pracy w grupie - mówi Jakub Spruch, lider zwycięskiego zespołu. - Poznaliśmy również wiele świetnych ludzi i mentorów, którzy oprócz pomocy przy projekcie, chętnie służyli dobrą radą, co do dalszych kroków w branży IT – dodaje Spruch.
 
 
Katowice odwiedziło dziewięć zespołów w całej Polski, m.in. Wrocławia, Gliwic, Krakowa i Białegostoku. W finałowej prezentacji jury szczególną uwagę zwracało nie tylko na efekt końcowy, ale także podejście do rozwiązania problemu, metodologię pracy, współpracę w zespole oraz odpowiedzenie na potrzeby rynku.
Zaproponowaliśmy zespołom projektowanie w oparciu o potrzeby użytkowników naszych marek turystycznych - mówi Tomasz Kołodziejczyk, jeden z mentorów wydarzenia. - To był strzał w dziesiątkę! Uczestnicy wykazali się ponadprzeciętnymi umiejętnościami wyszukiwania informacji, analizy danych i szukania rozwiązań zasadnych biznesowo – dodaje Kołodziejczyk.
 
Było o co walczyć! Zwycięski zespół otrzymał voucher na podróż do jednego z wybranych regionów w Europie o łącznej wartości 30 tys. PLN.
Jestem pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu młodych ludzi i ich sposobu pracy - mówi dr Tomasz Sikora, pomysłodawca wydarzenia, od lat związany z branżą IT. – Umożliwiliśmy start w hackathonie osobom związanym z projektowaniem UX/UI oraz programowaniem. Część ich rozwiązań chciałbym wdrożyć od zaraz w naszej firmie – dodaje Sikora.
 
 
Organizatorem wydarzenia była firma Travcorp Poland, będąca częścią The Travel Corporation, ogólnoświatowego lidera, oferującego różnorodne doświadczenia podróżnicze, głównie dla turystów z USA, Kanady i Australii. Firma Travcorp jest obecna w Katowicach od 2020 roku.