WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.09.2022Rolkarze opanują gliwickie ulice

 
Kilkuset rolkarzy, około 12 km trasy i niemal 2h nocnej jazdy. Po 3-letniej przerwie do Gliwic wraca wyjątkowe wydarzenie dla fanów trzech i czterech kółek. ISOVER Nightskating Gliwice – czyli nocny przejazd ulicami miasta wystartuje już w czwartek, 29 września.
 
Przejazd rozpocznie się o godz. 20.00. Wcześniej rolkarze spotkają się na placu Krakowskim, gdzie odbiorą wodę oraz odblaskowe opaski. 
 
W ramach wydarzenia uczestnicy przejadą wspólnie ulicami: Łużycką, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Jasnogórską,  Jana Siemińskiego, Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic i Okrężną. Następnie na parkingu ISOVER odbędzie się około 30-minutowa przerwa, po której rolkarze ruszą w dalszą drogę ulicami: Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, przejadą rondem Akademickim i ulicą Łużycką, by około godz. 22.00 zakończyć przejazd na placu Krakowskim. 
 
O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbają organizatorzy i funkcjonariusze policji. W trakcie przejazdu kolumnę rolkarzy eskortować będą policyjne radiowozy oraz pojazdy organizatora. W związku z organizacją wydarzenia chwilowo zablokowane dla ruchu zostaną także skrzyżowania na trasie imprezy.
Organizatorem wydarzenia objętego patronatem Prezydenta Gliwic jest Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” z Katowic.
 
Udział w ISOVER Nightskating Gliwice jest bezpłatny. Aby wystartować wystarczy pojawić się w miejscu zbiórki z własnymi rolkami. Dzieci zobowiązane są dodatkowo do posiadania kasku i ochraniaczy. Mogą wystartować wyłącznie pod opieką opiekuna. 
 
Szczegółowe informacje na temat imprezy będą udostępniane na stronie organizatora: https://www.facebook.com/nightskating.polska.
 
Źródło: UM Gliwice