WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

12.05.2023Ruszyły zapisy na Hackathon „Future Traveller"!

 
Od 19 do 20 maja w Katowicach odbywać się będzie 24-godzinny maraton programistyczny "Future Traveller". Będziemy projektować i kodować rozwiązania, wykorzystujące nowoczesne technologie w branży travel. W programie przewidziano kilka wyzwań tematycznych, m.in. w obszarach Customer experience, Personification, Recommendations, Artificial Intelligence (AI), Internet of Things (IoT), Visual technology (AR and VR), Smart travel, Payments.
 
ZAPISZ SWÓJ ZESPÓŁ!
 
Wygraj przygodę dla całego zespołu!
 
Główną nagrodą jest podróż do jednego z wybranych regionów w Europie, zorganizowana przez The Travel Corporation.
 
 
Organizatorem wydarzenia jest firma Travcorp Poland, będąca częścią The Travel Corporation, ogólnoświatowego lidera, oferującego różnorodne doświadczenia podróżnicze, posiadającego w swoim portfolio kilkadziesiąt marek (ttc.com).
 
Wydarzenie kierujemy szczególnie do studentów, interesujących się nowymi technologiami (zarówno w obszarze programowania jak i UX/UI Design oraz Customer Experience), posiadających pierwsze doświadczenia w projektach i odważnych, aby sprawdzić swoją wiedzę  w praktyce. Zapraszamy także wszystkich, z kilkuletnim doświadczeniem w branży IT, którzy ukończyli 18 lat, ale nie skończyli jeszcze 35.
 
Do udziału zapraszamy 2-3 osobowe zespoły. Uczestnicy sami decydują w jaki sposób dobiorą umiejętności i kompetencje, przydatne w 24-godzinnym wyzwaniu.
 
Główną nagrodą jest podróż do jednego z wybranych regionów w Europie, zorganizowana przez The Travel Corporation (np. Contiki).
 
Udział w Hackathonie jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja. Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.
 
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem. W przypadku dużej ilości zgłoszeń, organizator zastrzega sobie prawo do wybrania zespołów na podstawie odpowiedzi przesłanych w zgłoszeniu.
 
Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 maja w biurze firmy Travcorp Poland w Katowicach. Biurowiec DL Invest, ul. Wrocławska 54.
 
Rejestracja 19 maja od godz. 8:00 do 9:00. Start hackathonu zaplanowaliśmy na godzinę 9:00. Zakończenie hackathonu 20 maja o godz. 9:00.
 
Jak będzie wyglądał Hackathon?
 
Uczestnicy będą pracowali nad koncepcjami (aplikacjami, makietami, prototypami) w 2-3 osobowych drużynach, a na oddanie swoich projektów będą mieli 24 godziny. W razie pytań lub wątpliwości, uczestnicy będą mogli konsultować się z mentorami z firmy Travcorp Poland. Każdy zespół otrzyma wsparcie swojego mentora. Maraton jest sporym wysiłkiem intelektualnym oraz fizycznym, dlatego uczestnicy będą mogli posilić się w punktach gastro i odpocząć w strefie chillout.
 
Co będzie oceniane? 
 
Przygotujcie się na wielogodzinne zmagania tak, aby zaprezentować:
  • działającą aplikację i jej walory użytkowe,
  • estetykę prezentacji demo,
  • przedstawienie pracy w sposób zrozumiały dla biznesu (nie tylko dla specjalistów),
  • rozwiązanie realnego problemu użytkowników doświadczeń podróżniczych,
  • grupowe podejście do rozwiązywania problemów,
  • rozwiązanie redukujące koszty (tańsze, szybsze, łatwiejsze w użyciu, bardziej dostępne dla większej grupy odbiorców).
 
Źródło: https://www.travcorp.pl/hackathon