WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.03.2023SIM Śląsk wybuduje w Chorzowie ponad 100 mieszkań!

Chorzów otrzymał ponad 16 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat BGK, na wielką inwestycję mieszkaniową realizowaną tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi. W ramach pierwszego etapu budowy, przy ul. Michałkowickiej powstanie jeden budynek z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi.
 
W budynku znajdzie się w nim 112 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni prawie 6,5 tys. m kw. Przedsięwzięcie realizuje SIM Śląsk.
- Pozyskanie tak ogromnej kwoty na realizację inwestycji, to bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu już w maju będziemy mogli ruszyć z przetargiem. Mieszkania powstaną na ładnej działce, położonej w spokojnym miejscu, na uboczu, a jednak blisko centrum Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich - mówi Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.
 
- Oprócz mieszkań powstaną tu także parkingi i garaże podziemne. Lokale o wielkości od 38 do 72 m kw. będą bardzo komfortowe, oddane "pod klucz”, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po świętach ruszy kolejny nabór wniosków. Zapraszamy do odwiedzenia Urzędu Miasta i siedziby SIM Śląsk na Złotym Rogu. Tutaj będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania - mówi Alina Wadoń, Prezes Zarządu SIM Śląsk.
 
Źródło: UM Chorzów