WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.11.2023Solidarni w walce z cukrzycą. Zbadaj się w Gliwicach!

 
We wtorek, 14 listopada, przypada Światowy Dzień Cukrzycy – choroby, na którą w Polsce cierpi 3 mln osób, na świecie ponad 460 mln osób. To okazja, aby zwrócić uwagę na problem cukrzycy i konieczną profilaktykę. Tego dnia w holu Urzędu Miejskiego będzie okazja, by odwiedzić „Słodki Przystanek” i zbadać poziom cukru we krwi. 
 
Z kącika „Słodki Przystanek”, który 14 listopada (w godz. od 11.00 do 15.00) stanie w holu na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 może skorzystać każdy. Będzie okazja, by zbadać poziom glukozy we krwi. Wykonają go edukatorzy diabetologiczni z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Oprócz badania będzie można także skorzystać z ich porady w zakresie cukrzycy i właściwego odżywania. Akcja profilaktyczna prowadzona jest po raz kolejny w ramach projektu „Słodkie Pogotowie”, dofinansowanego z budżety Miasta Gliwice.
 
Dodatkowo, tego dnia gliwicka Palmiarnia i Radiostacja zostaną podświetlone na niebiesko, a na telebimach będą wyświetlane materiały edukacyjne. Do akcji przyłączą się również gliwickie fauny, które 14 listopada przyciągną uwagę dekoracjami w kolorze niebieskim, symbolizującym walkę z cukrzycą. 
 
Fot. Archiwum Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą
 
Źródło:www.gliwice.eu