WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.05.2022Święto wszystkich dzieci w Gliwicach

 
Pamiętacie z pewnością, kiedy jako dzieci całe dnie spędzaliście na podwórku? Akrobacje na trzepaku, malowanie kredą, gra w chowanego, kopanie piłki! I właśnie na „Podwórko” z okazji Dnia Dziecka zaprasza Centrum Kultury Victoria wraz z licznymi partnerami. Wierzcie, tego dnia także dorośli poczują się dziećmi.
 
Miejski Dzień Dziecka odbędzie się 29 maja przy ulicy Akademickiej (plac główny przy Arenie Gliwice). Na „Podwórku” spotykamy się o godzinie 12.00. Gry, zabawy, taniec, sport, animacje, warsztaty, sztuczki cyrkowe – przed nami 6 godzin wypełnionych atrakcjami.
 
Dzięki licznym warsztatom rozbudzimy w najmłodszych kreatywność. Do ramek trafią obrazy z suszonych kwiatów, a na deskach powstaną żywe obrazy, czyli kompozycje kwiatowe. Z patyczków, wełny i bibuły powstaną zabawki, z tektury – imprezowe piniaty i kolorowe jednorożce. Babka zielarka zaprosi na warsztaty o naturze, podczas których m.in. poznamy właściwości ziół i posadzimy swoje sadzonki. W niebo poszybują latawce, które wcześniej – dzieci zbudują same. Do świata literatury zaprosi nas Miejska Biblioteka Publiczna. Komu bliżej do nowoczesnych technologii, powinien odwiedzić warsztaty technologiczne, a tam budowanie robotów z klocków lego, wykonanie drewniano-metalowych zabawek i polowa drukarnia! Przekonamy się, czy roboty zastąpią nas w sprzątaniu… Z myślą o najmłodszych dzieciach powstanie strefa maluszka z zabawami sensorycznymi z wykorzystaniem naturalnych produktów, malowaniem buzi i animacjami (także dla rodziców).
 
W podróż w czasie zabierze nas Muzeum PRL. Kto odwiedzi przygotowaną ekspozycję, cofnie się o kilkadziesiąt lat: wejdzie do w pełni umeblowanego pokoju. A tam nie tylko podstawowe wyposażenie mieszkania, ale też wózek dziecięcy, rower i hulajnoga.
 
Najlepiej uczymy się przez zabawę. Przekonywać będzie nas do tego Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, która zorganizuje warsztaty technologiczne. Naukowcy przygotują dla dzieci mnóstwo doświadczeń. Majsterkowicze zajrzą do silnika samochodu i nauczą się podstaw elektroniki. W niebo wzbijemy się dzięki Laboratorium Wirtualnego Latania. Mali chemicy stworzą słynne glutki i poznają tajemnicę PH. Mali inżynierowie w jadalnej ziemi poszukają żelkowych dżdżownic.
 
Na „Podwórku” koniecznie zajrzyjcie na ulicę Śląską. To będzie prawdziwy hula hop fest! Zaprezentowane zostaną najsłynniejsze podwórkowe gry, w które dzieci z naszego regionu bawiły się przed laty (a może i teraz?). Będzie więc kulanie felgi na 1000 fajerek, ciepanie do ozdobnej kołkastli, granie o kotloki. Wszystko dzięki animatorowi, który z odniesieniem do ciekawostek i anegdot oraz z wykorzystaniem stylizowanych strojów i rekwizytów, zabierze nas na górnośląskie podwórko.
 
Dzieci kochają cyrkowe sztuczki. Magia, iluzja, żonglerka, akrobacje – tego nie mogło zabraknąć na naszym „Podwórku”. Dla lubiących sport i rywalizację przygotowano m.in. stanowiska do minigolfa, warsztaty taneczne i tory wyścigowe (w tym Slot Cars, na których ścigać będziemy się zabawkowymi samochodami).
 
Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.ckvictoria.pl.
 
Wszystkie atrakcje przygotowane dla gości „Podwórka” będą bezpłatne. 
 
Źródło: CK Victoria,UM Gliwice