WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.01.2022Trzech sprawców rozboju zatrzymali w zaledwie jedną dobę policjanci z Gliwic

Policjanci gliwickiego garnizonu codziennie zatrzymują sprawców różnych przestępstw. Są to ujęcia na gorącym uczynku, ale większość - zatrzymania będące efektem żmudnej pracy w trakcie prowadzonych postępowań. Ostatniej doby „za kraty” trafili: sprawca rozboju z użyciem noża, sprawca kradzieży saszetki z wózka w sklepie oraz mężczyzna kradnący paliwo na stacjach benzynowych.
 
Policjanci z wydziału kryminalnego gliwickiej komendy miejskiej ustalili, wytropili i zatrzymali sprawcę rozboju z 9 stycznia w Knurowie. Pokrzywdzony został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, z których jeden, grożąc nożem, zażądał wydania gotówki. 41-latka okradziono z 200 złotych.
Rozbój to bardzo poważne przestępstwo, „elektryzujące” stróżów prawa. Sprawcy mają małe szanse na pozostanie bezkarnymi, bowiem wykrywalność tego rodzaju czynów wynosi aż ok. 94 procent. I tym razem sprawa zostanie wyjaśniona, a sprawcy nie pozostaną bezkarni - informuje rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski
 
Zatrzymano podejrzanego – to nieletni knurowianin. 16-latek został przetransportowany do policyjnej izby dziecka.
 
Kryminalni z „dwójki” zatrzymali sprawcę kradzieży saszetki, pozostawianej (11 stycznia) na chwilę w wózku sklepowym w jednym z supermarketów w dzielnicy Szobiszowice. 57-latek nie był w stanie ukryć zaskoczenia widokiem policjantów.
 
Kryminalni z „jedynki” wytropili i zatrzymali podejrzanego o cały szereg kradzieży paliwa ze stacji benzynowych w naszym rejonie, ale i na całym Śląsku. Przed doprowadzeniem do prokuratora trwają intensywne czynności i ustalenia miejsc, w których mężczyzna działał.
 
źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwiach