WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.09.2022Uwaga – złodzieje wykorzystują sezon grzewczy i plądrują mieszkania! Do takiej sytuacji doszło w Gliwicach.

 
Dla złodzieja wszystko może być okazją - jak się okazuje, nawet rozpoczynający się właśnie okres grzewczy. Przestrzegamy, by zwracać uwagę na domokrążców, chcących sprawdzać nasze kaloryfery.
 
W rozpoczynającym się okresie jesiennym normalną praktyką spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot jest przegląd lub naprawa instalacji grzewczej. Wiedzą o tym także oszuści i wykorzystują jako pretekst, by dostać się do mieszkań gliwiczan.
 
Do takiej sytuacji doszło w bloku przy ul. Kozielskiej. Nieznani sprawcy poinformowali 83-letnią lokatorkę, że przyszli sprawdzić jej grzejniki oraz zwrócić pieniądze za ogrzewanie. Starsza pani wpuściła nieznajomych. Podczas rzekomej kontroli kaloryferów przez jednego z mężczyzn, drugi, wykorzystując nieuwagę gliwiczanki, skradł jej oszczędności. Starsza pani straciła 3 tysiące złotych.
 
Apelujemy, by nie wpuszczać nieznajomych do mieszkań. W razie kontroli warto umówić inny termin i zorientować się w administracji, czy takie osoby rzeczywiście zostały wysłane. Można też poprosić o asystę kogoś z sąsiadów.
 
Prosimy, by te informacje przekazać ludziom starszym – dziadkom, rodzicom, znajomym.
 
Źródło: KMP Gliwice