WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

31.07.2023W Gliwicach - Sośnicy rośnie spór o miejsca parkingowe!

 
Walka o miejsca parkingowe to problem mieszańców wielu osiedli w Polsce. Podobnie jest także w Gliwicach. W dzielnicy Sośnica przy ul. Wiślanej trzeba krążyć nawet kilkadziesiąt minut. Jeden z mieszkańców postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wynająć miejsce. Jako, że droga należy do Spółki Restrukturyzacji Kopalń – zgłosił się bezpośrednio, otrzymał zgodę i co miesiąc je opłaca. Namalował też koperty i postawił słupki – tak, że nikt więcej z tego miejsca nie może korzystać.  
 
Część osób uważa, że takie działanie jest niesprawiedliwe. Jak mówią – "w ciągu kilkudziesięciu lat – takiej sytuacji nie było"
 
Plik dźwiękowy: dz2.mp3
 
„Do tej pory parkowanie odbywało się na zasadzie - kto pierwszy ten... ma miejsce” - podkreśla Mateusz Łochin – członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul Wiślanej. 
 
Plik dźwiękowy: dz1.mp3
 
Jak przekonują przedstawiciele wspólnoty - „większości taki system odpowiadał”. Mieszkańcy jednak przyznają, że jest problem z parkowaniem w Sośnicy. 
 
Plik dźwiękowy: dz3.mp3
 
Co ważne - w ślad za lokatorem, który wynajął miejsce – poszło kilku innych i również złożyło wnioski do SRK o dzierżawę miejsc. Na razie spółka nie udzieliła kolejnych zgód, ale jak podkreśla rzecznik prasowy SRK Mariusz Tomalik – „spółka daje takie możliwości”. 
 
Plik dźwiękowy: dz5.mp3
 
Wspólnota przy Wiślanej w Sośnicy złożyła wniosek, bo - jak podkreślają jej przedstawiciele - postanowiła wydzierżawić drogę i przywrócić dawny porządek. Więcej mówi Beata Gorczyca – zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Wiślanej. 
 
Plik dźwiękowy: dz4.mp3
 
Przedstawiciele SRK na razie jedynie potwierdzili, że otrzymali wniosek. Decyzja ma zapaść w najbliższym czasie. Nie padła jednak konkretna data. 
 
Autor: Agata Nurek, Radio CCM.