WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.05.2023W Rybniku od czerwca zapłacicie więcej za parkowanie!

 
Nie uda się niestety uniknąć wzrostu opłat za parkowanie w Rybniku. Zgodnie z zapowiedziami, miasto rozszerza jednak ofertę Rybnickiej Karty Mieszkańca o ulgi związane z kosztami abonamentów parkingowych. Dołączając do „Rybki” zaoszczędzisz! Podwyżki cen za parkowanie spowodowane są ogólną sytuacją w kraju i inflacją. Niestety także Rybnik nie uniknął podwyżek usług, za które odpowiada Miasto. 
 
Od czerwca br. obowiązywać będą następujące ceny: 
  • postój pojazdów za godzinę parkowania - 3,50 zł (było 2,50 zł)
  • abonament ogólnodostępny (obowiązuje na wszystkie parkingi z systemem szlabanowym) - 250 zł/miesiąc (było: 200zł/miesiąc)
  • abonament ogólnodostępny (obowiązuje na konkretny parking z systemem szlabanowym) – 150 zł/miesiąc, a dla posiadaczy karty RYBKA – 100 zł/miesiąc (było 90 zł/miesiąc)
  • abonament dla mieszkańców obszaru centrum (określonego ulicami w zarządzeniu PM) – 150 zł/miesiąc oraz dla posiadaczy karty RYBKA – 50 zł/miesiąc (było 45 zł/miesiąc)
  • abonament dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – 50 zł/miesiąc (było 45 zł/miesiąc)
  • abonament przy ul. Rudzkiej dla skupionych na terenie kampusu studentów, słuchaczy, wykładowców, pracujących oraz przedsiębiorców – 50 zł/m-c (było 45 zł/m-c) 
- Rybniczanki i rybniczan zachęcam do założenia karty miejskiej. Wprowadzenie programu Rybnickiej Karty Mieszkańca – „Rybki” jest uhonorowaniem wszystkich osób mieszkających w Rybniku i płacących tutaj swoje podatki – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. – Przypomnę, że zniżki te nie obejmują tylko abonamentów parkingowych, ale także korzystanie z usług sportowych i kulturalnych. Prawie 130 tysięcy mieszkańców naszego miasta oczekiwało już od dłuższego czasu programu, nagradzającego tych, którzy nie tylko tworzą to miasto, ale także w nim żyją, bardzo zależało mi na tym by głos mieszkańców Rybnika został wysłuchany – przekonuje prezydent.  
 
Zachęcamy do śledzenia strony Rybnickiej Karty Mieszkańca: http://rybka.rybnik.eu  - na bieżąco publikujemy tam informacje o kolejnych zniżkach i benefitach, jakie oferuje "Rybka".
 
Aby zostać użytkownikiem mobilnej Karty Rybka, należy wejść na stronę rybka.rybnik.eu, zarejestrować się na stronie, a następnie złożyć wniosek o przystąpienie do programu. Przypominamy, że osoby niezameldowane w Rybniku, ale mieszkające tutaj i rozliczające w Rybniku podatki muszą dołączyć (lub okazać do wglądu) do składanego wniosku stosowne dokumenty: 
 
  • pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni (z widocznym adresem zamieszkania w Rybniku), złożonego w Urzędzie Skarbowym w Rybniku lub zaświadczenie wydane przez Urząd Skarbowy o odprowadzaniu podatku w Rybniku;
  • w przypadku rozliczenia PIT przez internet - pierwszą stronę deklaracji PIT, wraz z UPO z widocznym identyfikatorem dokumentu
 
Abonament parkingowy z Rybką
 
Rybnik dysponuje 1965 miejsca parkingowymi. Na większość parkingów abonamenty kupowane są co miesiąc na poziomie 80% wszystkich możliwych zgód na wydanie abonamentu. W szczególności na parkingu wielopoziomowym oraz przy ul. 3 Maja.
 
Od czerwca br. cena opłaty abonamentowej za parkowanie na jednym wybranym parkingu została podwyższona o 10 zł za miesiąc w przypadku posiadaczy karty miejskiej „Rybka”, zaś posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz mieszkańcy centrum miasta zapłacą więcej o 5 zł, a osoby nieposiadające karty 60 zł więcej. 
Prosimy, aby osoby chcące skorzystać ze zniżki, oferowanej przez kartę mieszkańca,  dosłały do Rybnickich Służb Komunalnych, najlepiej w wiadomości elektronicznej, informację o swoim numerze karty RYBKA (chodzi o numer znajdujący się na karcie pod kodem kreskowym/kodem QR).
 
Kontakt: Dział Targowisk i Parkingów
tel.: (32) 422 14 95,  email: ttip@rsk.rybnik.pl 
 
Źródło: UM Rybnik