WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

09.05.2023Wisła: Bieg po Nowe Życie po raz 22!

Bieg po Nowe Życie to inicjatywa społeczna, której celem jest edukacja w zakresie transplantacji narządów. Bieg po Nowe Życie buduje społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów. Ideę promują aktorzy, muzycy, artyści, sportowcy, przedstawiciele nauki i mediów, którzy dwa razy w roku spotykają się w wyjątkowym marszu nordic walking z osobami po przeszczepieniu.

W roku 2023 odbędzie się już 22. Bieg po Nowe Życie! Do zobaczenia 13 maja o godz. 15:00 na rynku w Wiśle
 

Promować, edukować, przekonywać – to najważniejsze słowa, które od 13 lat towarzyszą Biegowi po Nowe Życie, wydarzeniu, w czasie którego osoby po transplantacjach, znane osoby ze świata teatru, filmu, sportu i muzyki oraz lekarze różnych specjalności związanych z przeszczepieniami, a także koordynatorzy transplantacyjni maszerują z kijami do nordic walking, by o transplantologii cały czas było głośno.
 

Bieg otworzy Przemysław Saleta. Tradycyjnie wystartuje w pierwszej sztafecie na wiślańskim rynku.
 
Bieg po Nowe Życie niesie ważny przekaz o drugim życiu, które każdy z nas może podarować bliskiemu lub bezimiennej osobie.
 
W 22. Biegu po Nowe Życie oprócz polskich sław, celebrytów, sportowców, artystów, muzyków, aktorów polskiej sceny oraz lekarzy wystartują także dwie sztafety ze Słowenii. Znajdą się w nich osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele organizacji pacjenckich i Slovenija Transplant. Pobyt Słoweńców w Polsce to część współfinansowanego przez Unię Europejską projektu „Mamy w sobie niejedno życie”, który ma z jednej strony zebrać w formie książki dobrych praktyk najlepsze doświadczenia w zakresie promocji transplantacji i dawstwa narządów, z drugiej wyszkolić kadrę ambasadorów – edukatorów w obu krajach złożoną z osób po przeszczepieniu.

Bieżące informacje na stronie TUTAJ>>