WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.03.2023Wyjątkowy koncert w Gliwicach - ŚpiewaMY dla Pokoju!

 
Utwory klasyczne, sakralne i rozrywkowe oraz pieśni o tematyce pokojowej w języku bengalskim i angielskim. Wszystkie w wykonaniu młodych artystów ze szkół muzycznych z Mołdawii i Ukrainy, przy akompaniamencie instrumentalistów z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi. Uroczysty koncert „Śpiewamy dla Pokoju” zabrzmi w Gliwicach. 
 
Koncert rozpocznie się w niedzielę, 5 marca, o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach przy ul. Ziemowita 12. 
 
Wydarzenie jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu „The Children Sing for World Peace”, zrzeszającego muzyków z całego świata. W jego ramach międzynarodowy zespół zagra nie tylko w naszym mieście, ale także w Warszawie, Garwolinie i na Słowacji.
 
Podczas koncertu w Gliwicach usłyszymy młodych wokalistów ze szkół muzycznych w mołdawskim Kiszyniowie i ukraińskiej Odessie. Artystom towarzyszyć będzie profesjonalny zespół kameralny „Mountains Silence” złożony z instrumentalistów z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi. Polskim gospodarzem wydarzenia będzie Chór Mieszany „Klaster” z Zabrza, skupiający chórzystów z całego regionu. 
 
W repertuarze koncertu znajdą się utwory klasyczne, sakralne i rozrywkowe oraz pieśni o tematyce pokojowej w języku bengalskim (język wywodzący się z sanskrytu, który uważany jest za najstarszy język świata) oraz angielskim autorstwa Śri Chinmoya – hinduskiego humanisty, ambasadora pokoju działającego przez 37 lat przy ONZ i nominowanego do pokojowej nagrody Nobla. Koncert w Gliwicach zakończy utwór „Modlitwa o pokój” autorstwa gliwiczanina Norberta Blachy, we wspólnym wykonaniu wszystkich muzyków.
 
Organizatorami wydarzenia są: Szkoła Muzyczna im. Eugena Doga w Kiszyniowie (Mołdawia) Szkoła Muzyczna im. Piotra Stolarskiego w Odessie (Ukraina), gliwicka Fundacja Chórtownia, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach oraz Centrum Kultury Victoria. 
 
Szczegółowe informacje oraz bilety na koncert w cenie 20 zł dostępne są na stronie https://ckvictoria.pl/wydarzenie/koncert-spiewamy-dla-pokoju/
 
Źródło: CK Victoria